Ryžiai su moliūgu ir krevetėmis

ryziai moliugai krevetesKai  užsiveda kalba apie vabzdžių valgymą ir visi raukosi brrr…, aš visad prisimenu krevetes. Vaizdelis savotiškas, ir jeigu jos neturėtų prabangaus maisto reputacijos, atrodytų pakankamai gąsdinančiai. Kaip dideli iš vandens ištraukti vabzdžiai.

Šį receptą pati sugalvojau, ir pati pavadinau jį kinišku, kas visiškai nėra tiesa. Tiesiog šią vasarą svečiuose turėjom pora kinų, kurie mums gamino prašmatniausius patiekalus, tai juos prisiminusi susiteikiau sau teisę šiuos ryžius išvadinti kiniškais.

 • 150 g ilgargrūdžių ryžių
 • 250 g nevirtų krevečių (t.y. pilkų, o ne ružavų)
 • gabalas moliųgo (mažo, stangraus, labai ryškiai geltonu minkštimu)
 • 1/2 žiedyno brokolio
 • 1 nedidelis svogūnas
 • aliejaus
 • grūstų juodų pipirų
 • šiek tiek aitriosios paprikos (nebūtinai)

krevetes Išlaupyti krevetes. Gerąsias dalis kol kas atidėti. Kiaukutus su visom kojom, ūsais, akimis ir kt. kūno dalimis į jų paskirtį pernelyg nesigilinant užpilti šaltu vandeniu kad vos apsemtų, užvirinti ir pavirti keletą minučių.

Ryžius nuplauti. Užpilti šaltu vandeniu. Vandens reikia dvigubai daugiau, nei yra ryžių (pagal tūrį). Virti ant nedidelės ugnies. Po to kai užvirs, dar pavirti 10 min. Per tą laiką vanduo turi visas susigerti, o ryžiai suminkštėti.

Į keptuvę įpilti truputį aliejaus. Jame pakepinti smulkiai supjaustytą svogūną kad pasidarytų skaidrus ir vos pradėtų apskrusti.

brokoliai ir moliūgaiSuberti nedideliais gabaliukais supjaustytą brokolį ir moliūgą. Naudojau nedidelį, kietą moliūgą, kurį amerikonai vadina squash. Su tuo didžiuoju oranžiniu moliūgu (pumpkin) gautųsi visai kitaip, o ar būtų gerai, negaliu pasakyti.

Užberti druskos. (Galbūt vietoj druskos galėtų šlakstyti sojos padažą, bet rašau tą, ką pti išbandžiau. Druską.). Užpilti šiek tiek skysčio, kuriame virė krevečių kiautai. Skystyje turi pasitroškinti daržovės, bet galų gale jis beveik visas turi nugaruoti. darzoves ir krevetesBrokolis išlieka ryškiai žalias ir su trupučiu traškumo, o moliūgas truputuką suyra. Įpusėjus daržovių troškinimą, sudėti krevetes.  Kaitinti retsykiais pamaišant dar kokias 7 minutes.

Sudėti virtus ryžius. Dar druskos. Šiek tiek aitriosios paprikos – arba milteliais, arba ugninio padažiuko. Viską permaišyti ir dar kokią minutę pakaitinti. Į sveikatą, gerbiamieji.

Prašmatnus kiniškas patiekalas, kurį gamino Emuu

Kiniškas patiekalas nuo Teo.

3 thoughts on “Ryžiai su moliūgu ir krevetėmis

 • 2013/11/10 at 13:02
  Permalink

  Tai ko nepaklausei,kaip gaminamas saldžiarūgštis padažas,a?Niekaip neišgaunu tokio skomio,koks yra jų restorane,o tie skūpuoliai neišduoda savo virtuvės paslapčių.Bet esmė ta,kad tas padažas sudaro pusę viso patiekalo tūrio ir skonio.
  Šiaip šitas receptas neblogas,gaminu jau seniai,tik man trūksta kažkok tokio,na va tooooookio….

 • 2013/11/19 at 08:59
  Permalink

  viską supratau, Janina, jei dar koks kinas užsuks, remsim prie sienos, kad išduotų

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *