Labai prašmatnus kiniškas patiekalas

kiniškas patiekalasEmuu, važiavo per Lietuvą dviračiu, vardu VĖJŠ, aš jau rašiau apie jį ir keistą sriubą, kurią teko valgyti pusryčiams. Nelabai man ta sriuba, bet ko tik nepridarysi iš mandagumo! Emu dviračiu važiavo iš Rygos. Jo tikslas – Miunchenas. Gal prieš trisdešimt metų, kai viskas dar buvo kitaip, jis lankėsi Miunchene lyjant lietui, ir gatvėje sutikta vokietė pakvietė pasisvečiuoti jos namuose. Nežino jos adreso, neturi telefono numerio, bet galvoja gal dar ją suras pagal orientyrus, kurie išlikę jo atmintyje. Tada paliks jai savo dviratį, vardu VĖJŠ ir grįš namo į Honkongą. Toks jo planas. Jis gyvena neįsivaizduojamo aukštumo name (59-am aukšte, bet tai toli gražu ne viršutinis), ir laikomas gana turtingu, nes turi gabalėlį pastato stogo, kur leidžia pasistatyti palapinę keliaujantiems jį aplankantiems dviratininkams.

Svečiuodamasis pas mus, pagerbė dar vienu savo gamintu patiekalu. Labai prašmatniu! Užmiršau paklausti, kaip jį vadina Emuu, o jį įvardinti pačiai ne taip paprasta, nes jame yra visko. Šiandien, rugpjūčio 23-ąją, labai tinkama diena papasakoti apie Emuu, nes Lietuva jo kelyje atsirado dėl įspūdžio, kurį jam padarė laikraštyje skaityta žinutė apie “Baltijos kelią” 1989-aisiais.

Prašmatnus kiniškas patiekalas

 •  300 g vištienos file
 • apie 1/2 šaukštelio cukraus
 • apie 1/2 šaukštelis krakmolo
 • sojos padažo
 • sauja krevečių (nevirtų)
 • aliejaus
 • 2-3 skiltelės česnako
 • 3 kiaušiniai
 • 5 šampinjonai
 • 1/2 Pekino kopūsto
 • druskos
 • 200 g ryžių

Vištiena supjaustoma kąsnio dydžio gabaliukais ir apie 30 min marinuojama sojos padaže, į kurį įmaišyta šiek tiek cukraus ir krakmolo.

Krevetės perkamos nevirtos, t. y. žalsvai pilkos spalvos. Joms nukapojamos galvos ir išlukštenamos. Galvos, kojos, kiautai ir kt. draiskalai labai trumpai pakepinami aliejuje, tada užpilama vandens ir kelias minutes paverdama. Paskui nusunkiama. Galvos, kojos ir draiskalai išmetami, kvapnus skystis bus naudojamas.

Ryžiai pirmiausia nuplaunami. Suberiami į puodą ir užpilami šaltu vandeniu. Vandens reikia tiek, kad virš ryžių būtų pusantro centimetro vandesn. (Emuu visada matuoja savo pirštu, jis žino, iki kurio narelio turi siekti vanduo.) Ryžiai verdami ant gana didelės ugnies neuždengtame puode. NEMAIŠYTI! Taip virti ryžius, kol nebelieka skysčio (dalinai sugeriamas ryžių, dalinai nugaruoja), ir paviršiuje pasimato skylutės, per kurias išėjo garai. Tada uždengti puodą, sumažinti ugnį iki minimumo ir dar kokias 5 minutes pakaitinti. Paskui ugnį išjungti ir neatidengus puodo dar palikti 5 minutes.

kaip virti ryžiusKol ryžiai verda, užsiimama pagrindiniu prašmatniuoju patiekalu.

Į keptuvę įpilti šiek tiek aliejaus. Įberti supjaustyto česnako. Įmušti kiaušinius ir kepti juos ištaršant, kad gautųsi gniužuliukais. Sudėti vištieną, supjaustytus grybus ir trumpai apkepti. Sudėti gabaliukais supjaustytą Pekino kopūstą (jie visai nevadino Pekino kopūstu, o tiesiog kopūstu). kiniškas maistasKaitinti pamaišant, įberti druskos, tada pradės rastis skystis. Po kokių 5 minučių supilti skystį, kuriame virė krevetės ir suberti išlukštentas krevetes. Uždengti. Dar šiek tiek pakaitinti ant nedidelės ugnies.

Praktiškai jokių prieskonių, todėl kiekvieno produkto skonis atsiskelidžia visu grožiu. Labai skanu!

Valgyti su ryžiais. Įrankiai: šakutė ir šaukštas. ryžiai su daržovėmis

3 thoughts on “Labai prašmatnus kiniškas patiekalas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *