Pyragėliai su kopūstais – greitoji versija

pyrageliai su kopustaisGal tikitės, kad kulinarinių tinklaraščių rašytojai yra prisiėmę sau misiją kelti maisto kultūrą, saugoti tradicijas ir rūpintis jūsų sveiku valgiaraščiu? Negaliu garantuoti už visus, nes jaučiu, tarp mūsų yra ir tokių. Bet aš tai ne. Aš tik noriu Lietuvai pasigirti ką valgau, o kelti savo lėkštes į tinklaraštį vis kiečiau, negu į feisbuką. Jokios misijos čia nerasite. Ką tik senas geras teisingas pyragėlių su kopūstais receptas buvo supaprastintas iki greito maisto. Viens-du ir yra, galima fotkinti ir nuotraukom dalintis su pasauliu.

Pyragėliai su kopūstais

  • pakuotė sluoksniuotos mielinės tešlos (5 lapeliai, viso 400 g)
  • 0,7 l raugintų kopūstų
  • 1 didelis svogūnas
  • 2 šaukštai aliejaus

Tešlos lapelius išdėlioti, kad atitirptų.

Svogūną supjaustyti ir pakepinti aliejuje kol vos pradės apskrusti.

Raugintus kopūstus paragauti – jei atrodo labai rūgštūs, nuplauti. Jei labai rūgštūs, nuplauti per kelis vandenis. Sudėti į keptuvę ant kepančių svogūnų, uždengti ir troškinti ant lėtos ugnies kol suminkštėja – trunka apie pusvalandį, bet reikia ragauti. Troškinimui reikia šiek tiek skysčio – sulčių nuo kopūstų arba vandens. Būtų gerai, jei troškinti kopūstai spėtų atvėsti, iki kol taps įdaru. (Bet kaip parodė patirtis, nieko baisaus, jei sudedu karštą – greito maisto atveju viskas darosi greitai.)

Orkaitę įjungti, nustačius 170C. Tešlos lapelius supjaustyti per pusę (kvadratėliais). Dėti kopūstų, sulenkti per pusę arba trikampiu ir užspausti kraštelius. Kepti apie 20 min. (Sudėjus karštą įdarą, užteko 17 min).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *