Orkaitėje kepta skumbrė

skumbre keptaAš savo gyvenimą leidžiu prie kompo, o Ponas Didysis Ekspertas – prasmingoms ir šeimai naudingoms veikloms. Nenuostabu, kad kartais nesutariame įvairiais klausimais. Didžiausias mūsų gyvenimo kivirčas įvyko prieš du metus vėlyvą gruodžio vakarą einant namo, kai snigo. Ponui Didžiajam Ekspertui pasivaideno, kad pusto, tai visą kelią ginčijomės, a snėng, a pusta. Nors aš absoliuč aiškiai mačiau, kad SNIGO! Ak, ne, apie žiemos reiškinius jis ne ką išmano. Bet apie žuvis tai taip. Ir net labai taip.

Pavyzdžiui ką tik įvyko toks įrodymas. Kol skumbrė gulėjo atšildyta ir išdruskinta, o aš išnaudojau tą laiką prie kompo, iš Pono Eksperto gavau neatidėliotiną komandą: “Įlįsk į internetą, pažiūrėk vikiepdijoj, ar skumbrė giminiuojasi su tunais?” Paklusniai atsiverčiu skumbrę, tačiau jos aplinkoj nebuvo jokio tuno. “Dabar žiūrėk tuną”,- sako jis. Atsiverčiu tuną, ir nuotraukytėj matau visai tokią pat žuvį kaip skumbrė. Nebebūtina nė biologinės klasifikacijos skaityti, giminystė iškart akivaizdi. O nežinojau.

Orkaitėje kepta skumbrė

  • šaldyta skumbrė
  • druska
  • česnakas
  • prieskonių mišinys (Provanso ar Viduržemio jūros tipo) 

Žuvį atšildyti. Išdarinėti. Keliose vietose įpjauti. Druską sumaišyti su prieskoniais ir susmulkintais česnakais ir įtrinti žuvį, taip pat ir iš vidaus, ir per pjūvius. Palikti kelioms valandoms.

Orkaitę įkaitinti iki 220 C. Žuvį dėti į skardą ir kepti 20 min. (Bulvėms tiek kepimo laiko neužteks, jei norit kartu bulvių, jas reikia sudėti gal 10 min anksčiau. Arba supjaustyti smulkiau.) Valgyti karštą, bet skanu ir atvėsusi.

Pono Didžiojo Tunų Eksperto žuvies uodega orientuota į Pietus, maniškė – į Šiaurę. Bet tai nieko nereiškia.

One thought on “Orkaitėje kepta skumbrė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *