Pyragėliai su kopūstais
по русски

Kai buvau tokia jauna, kad net neįtikėtina… kai mokėjau kepti tik blynus, bet man daugiau ir nereikėjo… kai receptų neieškodavau internete, ir net kai interneto dar nepažinojau, ir drįstu teigt, kad nepažinojai jo tu… ir net nė vieno žilo plauko, ai tiesa, vienas buvo nuo kokių 14 metų, nežinau dėl ko, buvau jį sykį išsirovus, bet jis vėl ataugo žilas…
vienžo senais laikais Kažkada
susipažinau su tokia babune, kurią visi vadindavo Timofejevna. Buvo ji begaliniai sena, nors tiesa dar ne pensininkė, dirbo sarge objekte, vadintame “Amonitka” – išeidavo į darbą vakarais ir man atrodo netgi turėjo medžioklinį šautuvą darbe, nors tiksliai nežinau.
Gyveno su tokiu Volodia, kuris man irgi atrodė senas, bet visi sakydavo, kad Timofejevnai žiauriai per jaunas.
Kepdavo pyragėlius su bulvėm ir kopūstais.
Iki kol jos nepažinojau, neįsivaizdavau, kad tokių pyragėlių išvis būna. Kai paragavau, milte pamilau, ypač tuos su kopūstais.
Ir net kepti išmokau.

Kiekiai apytiksliai:
Tešlai
0,5 litro vandens
pakelis sausų mielių (11 g)
žiupsnelis druskos
2 žiupsenliai cukraus
miltų

Įdarui
1 l raugintų kopūstų
2 svogūnai
2 šaukšai aliejaus

Dar reikia aliejaus virimui.

Vandenį reikia truputį pašildyti, tik neužkaitinti, kad nenužudytume mielių. Įdėti druskos, cukraus, mielių ir šiek tiek miltų, kad tešla būtų kaip blynams. Paviršių storai apibarstyti miltais, puodą uždengti ir palikti.
Maždaug po pusvalandžio tešla bus atgijusi ir priburbuliavusi puodą. Dedam dar miltų, tiek, kad galėtų minkyti, na ir suminkom. Dar valandžiukei ar dviems paliekam – priklauso nuo patalpos šiltumo.
Per tą laiką patroškinam kopūstus. (Įpilam šiek tiek vandens ir verdam kol suminkštėja. Aliejuje pakepam svogūną ir suverčiame ant besitroškinančių kopūstų)
Kai tešlos padaugėja maždaug dvigubai, gerai ją išminkom. Paskui gnybiam gabaliukais, iškočiojam, dedam įdarą ir gerai užtaisom, aš tai net su užraitymais darau. Timofejevna neraitydavo.
Verdam aliejuje.

Dabar pasiskųsiu. Virdami jie kai kurie būna teisingi, tai yra apkepa viena pusė, tik vinkt ir persiverčia. Kiti būna be iniciatyvos, bet klusnūs – patys nesiverčia, bet kai apverti neprieštarauja. Bet būna tokių jų!!! Atkaklių! Neklusnių! Apverti, o jie tik makt atgal ir vėl balta puse į viršų. Apverti, tie ir vėl makt atgal. Kai kuriuos galima perauklėti apverstoj būsenoj prispaustus palaikius. Kiti gi nesiduoda nė už ką. Rado mat kur charakterį demonstruot – riebalų puode!

6 thoughts on “Pyragėliai su kopūstais

 • 2010/03/17 at 21:21
  Permalink

  Iškilo mano mielės. Antrą kartą iškilo gražiai. Savaitgalį pynutes kepiau, šiandien – šituos čiudus-judus. Aliejų perkaitinau – visą butą pridūmijau. Abi medines menteles susvilinau iki juodumo. Dabar ventiliacija visu pajėgumu darbuojasi, visi langai atidaryti, o ant stalo – skirtingų atspalvių pyragėliai: nuo tamsių su didelėm rudom dėmėm iki šviesiai auksinių… Vieną paragavom – šaunūs pyragėliai, bet kiek čia panikos, kiek veiksmo, čia ne su nenorinčiais vartytis, čia su burbuliuojančiais reikia santykius aiškintis.

  O šiaip, kas turite elektrines virykles – kaip pasiekiate norimos temperatūros neperkaitindamos?

 • 2010/03/18 at 07:42
  Permalink

  Laima, sveikinu su iškilusiom mielėm! Ne taip ir sudėtinga viskas, ane?
  Dėl elektrinių viryklių patarti negaliu, bet negi ten intensyvumas niekaip nesireguliuoja?
  Per karštas aliejus ne tik dėl pridūmijimo blogai, gali nutikti, kad išorė apkeps, o viduj liks žalia tešla (kalbu ne apie spalvą).
  Verdant aliejuj šiokio tokio pridūmijimo neišvengsi, ypač jei čeburekus kokius verdi ir jie prakiūra, todėl labiau mėgstu tokius dalykus vasarą daryt, kai galima duris langus atsilapoti.

 • 2010/03/18 at 08:10
  Permalink

  neliko viduj žalia, bet… nu nepykite, kepinių riebaluose fanai, man neskanu…
  Tai – ne recepto kritika, o įspėjimas tiems, kas nemėgsta kepinių riebaluose. Nors ir kaip patraukliai pateiktas receptas, nėra ko tikėtis, kad nemėgstami dalykai pasidarys mėgstami…

  Bet šiaip, jeigu tokie dalykai prie širdies – tikrai turėtų patikt. (Man asmeniškai atstūmianti tik ta riebi plutelė, iškepus orkaitėje tikrai būtų patikę)

 • Pingback: Pyragėliai su grybais | Septyni virtieniai

 • Pingback: mano šeima nevalgo... | Septyni virtieniai

 • Pingback: Pyragėliai su kopūstais – greitoji versija | Septyni virtieniai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies