Morkų ir varškės apkepas

Tegul aš esu paskutinė Europos motera, nevairuojanti mašinos, bet nebūsiu priedo dar ir paskutine, nekepusia varškės ir morkų apkepo!

Aną dieną vaikštinėdama po prekybos centrą, susitikau Gaisrinės Viršininką ir iškart susinepatoginau, kad jau visas pusmetis jam negrąžinu pasiskolintos Bostono enciklopedijos. Kad užmaskuočiau nesmagumą, pareklamavau savo mėgstamą varškę… šiaip jau kaip prekybos agentė aš esu nevykusi, bet retkarčiais pareklamuoti gerą daiktą tikrai galiu. Ėj, gal kam reikia ką nors pareklamuoti? Kaip ne kaip, čia yra geriausias kulinarinis blogas (šią nominaciją pati sau pasiskyriau, bet kas galėtų paneigti?). Prisipirkusi varškės ir morkų, konstruoju apkepą.

Varškės ir morkų apkepas, ypač jei su teisinga varške, labai paprastai padaromas, būna purus ir minkštas, ir dar vienu dalyku stebinantis: taip pat geras tiek šiltas, tiek atvėsęs.

Varškės ir morkų apkepas

* 400 g varškės
* 150 g morkų
* 4 kiaušinių
* 75 g sviesto
* 3 v. š. cukraus
* 4 v. š. manų kruopų
* 1 a. š. kepimo miltelių
* džiūvėsėlių ir sviesto formai patepti

Kiaušinius išplakti su cukrumi. Įmaišyti pertrintą arba kreminę varškę. Supilti išlydytą sviestą ir viską gerai išmaišyti. Morkas sutarkuoti smulkiai. (Škandals, bet namie neturiu smulkios tarkos, todėl sumaliau smulkintuvu, taip vadinamu blenderiu). Įmaišyti morkas į varškės masę. Suberti manų kruopas ir kepimo miltelius.

Kepimo formą patepti sviestu ir apibarstyti džiūvėsėliais. Supilti tešlą. Kepti iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 45 min.

Receptas iš receptų medžio

14 thoughts on “Morkų ir varškės apkepas

 • 2012/02/04 at 11:42
  Permalink

  Gal nuliūdinsiu, gal pradžiuginsiu, bet Jūs tikrai ne paskutinė nevairuojanti, neturinti smulkios tarkos ir nekepusi varškės ir morkų apkepo! :)))) Paskutinį punktą pasižadu šiandien ištaisyti, bo turiu blenderį ir varškės. Ačiū už idėją 🙂

 • 2012/02/04 at 11:54
  Permalink

  ne paskutinė, nepaskutinė. vat aš teisių iš keturių kartų neišlaikiau. ir nebelaikysiu. kažkokia neurozę iš tos baimės net esu įsivarius. užteks.
  o vat morkų/varkės apkepo eilėj tai jau tikrai nebūsiu paskutinė (o esu). kepsiu dar šiandien.

 • 2012/02/04 at 13:10
  Permalink

  Smagu, kad patiko apkepas! 🙂 O kurie varškė yra teisinga? Pareklamuok 🙂

 • 2012/02/05 at 11:17
  Permalink

  kaip gerai būti ne paskutine!
  Varškė – epizodiškai prekybcentruose atsirandanti lenkiška kreminė “president”. Jos pirmas privalumas – kad nebereikia trinti nei per sietelį, nei per mėsmalę, nei jokiais kitais kankinančiais būdais. Be to žmoniška kaina.

 • 2012/02/05 at 17:42
  Permalink

  Nuostabus apkepas, tiesiog pūkelis. Jau vakar valgydama galvojau, kad, matyt, varškė pasitaikė teisinga, ir akurat 🙂

 • 2012/02/05 at 19:44
  Permalink

  Kol negaliu valgyti varškės, garbingai prisiimu paskutinės moteros, nekepusios morkų-varškės apkepo, titulą. Bet kai galėsiu valgyti, perleisiu karūną kam nors kitai.

 • 2012/02/06 at 12:32
  Permalink

  Dėl vairavimo nenusimink — aš tevairuoju tik dviratį! Ir į mūsų rajono centrą kai kada atvažiuoju iš savo kaimo.
  Savaitgalį kepiau morkų pyragiuką, man buvo valgomas, bet šeimos vyrai pareiškė, kad morkų pyrage nemėgsta, va. Ir lyg mažokai iškilęs buvo, vis per tą mano amžiną baimę padaugint kepimo miltelių, bet jau kitą kartą, matyt, pilsiu negailėdama!
  Dabar jau įsivariau neurozę kepiniam su morkvomis, matyt, ir nebedrįstu šito apkepo imtis. Tuo labiau kad teturiu tik naminės varškelės.

 • 2012/02/06 at 17:28
  Permalink

  Aš tokį visad kepu, tik be morkų ir be kepimo miltelių (iškildavo ir be jų, bet, jei nepamiršiu, įdomu pasitestuoti ir su jais 🙂
  O kaip ten jo skonis su morkomis? Jaučiamas?
  Kadangi man niekaip nesiseka su morkų pyragais, tai gal bent varškės apkepas su morkomis būtų puikus 😀

 • 2012/02/06 at 20:07
  Permalink

  iš tikrųjų tai teisingų varškių yra daugiau, ir naminė irgi man atrodo pakankamai teisinga.
  Vilma, negali valgyt varškės! Net varškės keksiukų ne? Oi įsivaizduoju kaip pasiilgsti.
  Alba, vyrai paprastai su morkomis mažiau draugauja. Dėl kepimo miltelių, aš negaliu pakęsti jų kvapo kepiniuose, ir seniau labai bijodavau jų daugiau dėti. Recepte rašydavo pusantro šaukštelio, aš įberdavau vos vos mažą žiupsneliuką… Bet dabar įsidrąsinau, pastebėjau jei receptas būna gerai subalansuotas, kepinyje nesmirda.
  Vilma, morkų skonis nėra labai stiprus, bet spalvos nepaslėpsi. Varškė skaniai iškepa ir be kepimo miltelių, bet jo konsistencija iš principo yra kitokia. Be kepimo miltelių būna drėgnas, varškiškas. Su milteliais – purus ir lengvas.

 • 2012/02/07 at 21:23
  Permalink

  Dalia, ne tik varskes, bet ir kitu pieno ir kvieciu produktu. Makaronus ir tortus naktimis sapnuoju…

 • 2012/04/11 at 16:07
  Permalink

  Dedu šiek tiek daugiau morkų ir vietoj manų – avižinius dribsnius. Dar šiek tiek migdolų esencijos ir skonis – tobulas. Morkos ir varškė tai man visiškas gėris 😉

 • 2012/04/11 at 20:36
  Permalink

  oi, morkos ir varškė man irgi gėris… įdomi mintis su avižiniais dribsniais

 • 2013/06/11 at 03:47
  Permalink

  can anyone translate to english? I am looking for something similar to what my grandmother made and this looks similar.

 • 2013/06/11 at 08:47
  Permalink

  Cottage cheese (curd) and carrot pudding
  * 400 grams of soft cottage cheese (5 – 9 percent fat)
  * 150 g of carrots
  * 4 eggs
  * 75 g butter
  * 3 spoon. of sugar
  * 4 spoon. of semolina
  * 1 teaspoon of baking powder
  * Crumbs and butter to grease

  Whisk the eggs with the sugar. Stir in soft cottage cheese. Pour the melted butter and mix everything well. Grate the carrots finely and mix in. Add the semolina and baking powder.

  Prepare baking tin (I used 20×20 cm): grease with butter and sprinkle with breadcrumbs. Put there cottage cheese and carrots mix. Bake in a preheated 180-degree oven for about 45 minutes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *