Kavinė Kaune prie stoties

į tokią vietą vertėtų atsivesti svečius iš užsienio, nes jie mėgsta klausinėti, kaip ten viskas buvo sovietų laikais. Toj kavinėj sovietų laikų jau nebėra, jeigu ką, čia ne Grūto parkas. Bet vistiek. Varškės su cukrum ir kiaušinių su majonezu čia yra! Asortimentas, kokį atsimename, ane? Kijevo kotletas su garnyru po 6,20  – taip ant lapo dideliu šriftu atspausdinta ir prie sienos priklijuota. Ir ant lango priklijuota, kad gatve einantys matytų. Langas dekoruotas varpomis ir visokiomis piktžolėmis, tokiomis kaip rugiagėlė ir aguona.

Interjeras čia paprastutis. Keli apskriti staliukai, ant jų pinavijos. Ir žmonės ateina normalūs. Dama raudonom rožėm ant juodos bliuskos ir lūpomis raudonomis, keistai šviesiai raudonomis, nesuprasi, ar lūpdažis toks šviesus, ar koks cinko tepalas. Vyriškis su čelsės treningais su poloskėm, “širdis plaka lietuvišku driblingu” – užrašyta ant jo maikės. Žilas menininkas plaukus susirišęs į kasytę. Moterys su taukų barankom: “aš šiandien nieko nevalgiau” – atsiskaito ji draugėms. Tos patyli ir atsidūsta: “vanduo visas baltas nuo chemikalų”.

Burzgia kažkoks aparatas ir radijas, bufetininkė kalba telefonu apie tai, kad per atostogas važiuos prie jūros. Dalytė yra jos vardas. Kavą vadina kavyte, kaip ir žilos elegantiškos saldumynų mėgėjos, sausainius valgančios atkišę mažuosius pirštelius. Šiai saulėtai dienai man atrodo, kad jos apsirengę per šiltai.

Aš geriu kavą, užsikąsdama E. Šapranauskienės keksu.

6 thoughts on “Kavinė Kaune prie stoties

 • 2013/06/12 at 08:31
  Permalink

  Aš dar svečius vesčiau į spurginę Laisvės alėjoje… 🙂 Tos baro kėdės, grąža skaičiuojama iš lėkštutės turi savo stilių.. 🙂

 • 2013/06/12 at 23:27
  Permalink

  spurginėje nesu buvusi, bet reiks apsilankyti

 • 2013/06/14 at 09:52
  Permalink

  Oi, kuri čia tokia kultūriniu paveldu alsuojanti kavinė?
  Dėl spurginės pritariu, ten net bufetavos tokios, kokios buvo kadaise ;D

 • 2013/06/15 at 00:26
  Permalink

  Kaune ji prie autobusų stoties

 • 2014/01/18 at 21:52
  Permalink

  Gal būtų galima sužinot, kur tiksliau toji kavinė randas? Buvau prie stoties, nemačiau. Neatidžiai žvalgiaus – pasakysit. Galbūt. O kokie jos išskiriamieji ženklai?tik tas suvešėjęs langas?o pavadinimas koks? Būtinai apsilankysiu, kai tik ją suieškosiu!

 • 2014/01/19 at 12:05
  Permalink

  Gerbiamasis, aš nebeatsimenu tiksliai. Ten užklydau tik vieną sykį, laukdama autobuso į Joniškį. Išėjus iš autobusų stoties, sukti link geležinkelio stoties ir… kažkur ten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *