Keksiukai su šeivamedžio žiedais

keksiukai su midolaisKeksiukų ir keksų receptų yra daug ir gerų. Bet gerą dalyką visada galima dar pagerinti. Mano paskutinis pagerinimo atradimas – džiovinti šeivamedžio žiedai. Kokį stebuklą jie sutveria! Jų skonis juntamas nelabai aiškiai, labiau kaip užuomina, visi kam teko ragauti, gyrė, bet iš kur tas gerumas, nesuprato. Aš pati irgi būčiau iš skonio nesupratus. O čia tik džiovinti šeivamedžio žiedai, kuriuos skyniau birželio pavakarę ką tik nušienautos pievos pakrašty. Pievoje vaikščiojo gandras, o šeivamedžiai barstė man ant rankų aukso dulkes. (Skaityk čia, kaip atrodo šeivamedis.) Padžioviau ir… buvau jau užmiršusi. Bet kai užmirštus atradau, tai buvo tikras ATRADIMAS.

keksiukai su seivamedziu

Tinka bet kuris pamėgtas kekso receptas ( Pavyzdžiui klasikiniai su sviestu tešloje keksiukai su razinomis, labai geros tekstūros keksas su razinomis, keksiukai su kondensuotu pienu, tik nebereikia dėti aromatą suteikiančių priedų). Džiovintus šeivamedžių žiedus nurinkti nuo kotelių, sudėti į paruoštą tešlą, išmaišyti. 6 keksiukams dedu maždaug šaukštelį džiovintų žiedų. Kepti be priedų, arba su razinomis, riešutais, uogiene.

keksiukų formelės

Kepti formelėse, galima popierinėse, o galima silikoninėse (gavau dovanų, labai patiko). Prieš kepant silikoninių formelių nereikia su nieku ištepti, keksiukai išsiima labai lengvai. Indeliai lieka beveik švarūs.

keksiukai ideta uogienes Labai gerai tinka keksiukai su šeivamedžio žiedais ir uogiene: pirmiausia įpilti į formelę šiek tiek tešlos, tada šaukštelį uogienės, tada dar tešlos.

keksiukai su kamaPirmam plane – su šeivamedžio žiedais, kuomet kepiau pirmą kartą. Bijojau, kad gal nieko gero nesigaus ir pabandžiau tik du keksiukus. Likusiems pridėjau kitokių priedų (kama miltų, dėl to jie rudesni). Bet su šeivamedžiais gavosi toks gėris, kad per pastarąsias kelias savaites jau nebesukaičiuoju kiek kartų kepiau. Ir su visokiais priedais bandžiau, visaip gerai buvo. Kartais kaip keksiukus kepiau, o kartais kaip vieną didelį keksą.

Tegyvuoja šeivamedžiai!

 

 

One thought on “Keksiukai su šeivamedžio žiedais

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *