Bešbarmak

bešbarmakJei tavo vyrui dar neišinstaliuota archajiška programa sumedžioti maisto ir tempti jį namo, reiškia šašlykai kas antra diena, šaldiklis prikimštas žvėrienos, prie kurios tebėra prilipęs plaukas, ir vėl ant stalo bembio kumpis ir amžinas klausimas ką su ja daryt?

Taigi bešbarmaką!

Bešbarmaką man teko valgyti pas Chrustaliovus seniausiai praėjusių metų gegužės pirmąją. Chrustaliovai prieš tai buvo dirbę Tadžikijoje. Gegužės pirmosios proga išvirė bešbarmaką, pasikvietė žmonių (mane – beveik netyčia, nes nesiskaitėme draugais, o tik pažįstamais), ir visi to bešbarmako skaniai privalgėme. O paskui Chrustaliovai su Nazarovais aptarinėjo gyvenimus žmonių, kurių aš nepažįstu. Nes niekada nesu dirbusi Tadžikijoje. Tuo metu receptūrų užsiraišinėjimas man nebuvo įdomus. Todėl dabar bešbarmako recepto ieškojau internete ir paėmiau tą, kuris atrodė panašiausias į chrustaliovišką.

Internetas rašo, kad dažniausiai jį gamina iš avienos. Galima iš kupranugario. Chrustaliovai tada virė iš elnienos, nes tuose šaltuose kraštuose kur mes susitikome aplink lakstė tikrai ne kupranugariai. Bet ir stirniena bešbarmakui labai puikiai tinka. Dėl šerno ar bebro abejočiau.

P.S. Tas vyras, tempiantis kas vakarą namo žvėrieną yra šiaip hipotetinis, teorinis, išgalvotas vyras, o ne konkretus Ponas Ekspertas.

Bešbarmakas iš žvėrienos (arba ne)

 • 1 kg mėsos, galima su kaulais (stirniena, elniena, aviena, kupranugariena)
 • 1, 5 svogūnas
 • 500 g miltų
 • 2 kiaušiniai
 • druska
 • juodi pipirai, ir malti, ir žirneliais
 • lauro lapai,
 • petražolės, krapai

Mėsą dėti į puodą su šaltu vandeniu, berti druskos, berti juodų pipirų žirnelių, įdėti 1 nepjaustytą svogūną ir virti apie 2 val.

Iš miltų, kiaušinių ir trupučio vandens suminkyti kietą tešlą, suvynioti į plėvelę ir palikti bent pusvalandžiui. Paskui ją labai plonai iškočioti (man gerai, turiu kočiojimo mašinėlę, bet galima ir kočėlu). Supjaustyti kvadratukais arba rombeliais į skrylius. Išgriebti mėsą ir supjaustyti ją gabaliukais (taip rašo mano skaitytuose receptuose, bet aš jau viriau gabaliukais). Sultinyje išvirti skrylius.

0,5 svogūno supjaustyti smulkiai, o taip pat ir petražoles su krapais.

Galima mėsos gabaliukus vėl suberti į puodą, ir ten pat suberti krapus ir kt., ir paskui semti samčiu kaip sriubą, bet geriau juos paduoti atskiruose induose, kad kiekvienas sau susikonstruotų. Įsidedi į bliūdą smulkintų svogūnų, krapų ir petražolių, įsidedi mėsos, užsipili sultiniu su skryliais ir užsimali juodųjų pipirų. Va toks bešbarmakas.

5 thoughts on “Bešbarmak

 • 2013/08/11 at 21:02
  Permalink

  ot tą mašinką mačiau pavasarį maximoj… ale aš nusipirkau tokį rankinį blender mechaninį. Nu braškes male ir cibulius smulkina puikiai. A skrylių mašinkos nenusipirkau

 • 2013/08/11 at 22:19
  Permalink

  A jo, apie tą mašynką ir aš svajoju. Iš pirmos pensijos nusipirksiu, garbės žodis.

 • 2014/04/03 at 20:53
  Permalink

  Mano senelis iš tėvo pusės su visa šeima kadaise gyveno Kazachstane. O po daug daug metų kazachai buvo atvažiavę į Lietuvą ir virė bešbarmaką, tai teta mano receptą gavo ir paskui jau mus vaišino. Tik virė iš jautienos. Galiu pasakyt, kad labai skanus ir ganėtinai nesudėtingas patiekalas, ypač tas sūrus sultinys. Iš jautienos, kaip pasirodo, gaunasi kuo puikiausiai. Tik tą tešlą ne į skrylius pjaustė, o tokiais dideliais blynais iškočiojo ir virė cielus.

 • 2014/04/04 at 09:29
  Permalink

  tikrai, iš jautienos irgi geras turėtų būti

 • 2014/04/07 at 16:49
  Permalink

  jo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *