Ką žmonės daro su agurkais

agurkų receptaiĮ savo virtienių erdvę mielai priimu svetimus receptus, bet mano reikalavimai nežmoniški: kad būtų su nuotraukom ir išsamiais bei smagiais aprašymais. Todė tokių laiškų beveik negaunu. Bet trumpų išminties purslų būna, tai čia komentaruose, tai feisbuke. Taigi, ką žmonės daro su agurkais?

 • Jolanta verda agurkų džemą. Ji rašo: agurkus šiaudeliais per tokią ruską tarką suvariau, citrinos biškį su odele, biškį be odelės pjaustytos, biškį sulčių, cukraus ir to velnio gelfixo. Paviriau ir į sloikučius. Citrinos dėjau tol, kol permušė tą mužikišką agurkų skonį. Nors jis vistiek jautėsi. Nu bet ne toks naglas.  Į tą agurkų džemą da reik mėtos dėt tik aš pamažinau nelabai jaučiasi. Ar skanu? Hm… įdomu. Tepiau ant neminkomos duonos buvo skanu. Kaimynka babulka sulapnojo likutį ir klausė kaip virt. Mamai nepatiko. Ar dar virčiau? Nu gal kitą vasarą jei netingėčiau. 
 • Oi da Jolanta darė agurkus su pamodorų pasta. “Agurkus tokiais stambiais šiaudais per tą pačią ruską tarką suvariau, užpyliau druskos, cukraus ir palaikiau šiek tiek, kol atsirado sulčių. Tada prikroviau pamidorų pastos ir užkaičiau. Užvirė, da kelios minutes ir į sloikus. Vsio.”
 • Skaitytoja Sigyta daro pikantiškas saldžiarūgštes salotas. Rašo, kad jai laikosi 5 mėnesius, ir net ne šaldytuve – rūsy. Ji rašo, kad daro taip: 2 kg agurku, 4 šaukštai druskos. Marinatas: stiklinė acto (9 proc.), stiklinė aliejaus, 25 šaukštai cukraus, 3 galvos česnako, čili pipirų. Druską užpilti ant agurkų, permaišyti ir palikti 4 val. Tada išpilti (!) skystį ir perplauti šaltu vandeniu, leisti nuvarvėti. Užpilti marinatu, laikyti 1 parą, supilstyti į stiklainius.
 • R. su anyta 3 litrams vandens deda 0,5 litro druskos: Bet po paros nupilama, ir uzpilama vandeniu visai be druskos. Agurkeliai gaunasi pats tas. Taip darom jau ketvirti metai, dar niekas nesiskunde, kad per suru.
 • Mėlynų Voverų motulė dar deda ąžuolo, krieno lapų. Labai skanūs jos agurkai būna, taip rašo Mėlynos voverės. 
 • Tačiau kai Vitalija įdėjo ąžuolo lapų, jos Ekspertas pareiškė, kad žemėm agurkai “trenkia”. O jai gerai. Vitalijos Mamutė 2011-aisiais agurkus žiemai raugė taip: bidone “susmokavotus” agurkus įmetė į upę. Prieš užšąlant ištraukė. Geras daiktas.
 • Kristinos iš JAV uošvienė mokėjo labai gerai užraugti agurkus. Paprastam agurkų rauginimui (greitam valgymui, ne laikymui per žiemą)ji visada naudojo paprasta druskos matavimą –  šaukstas druskos, litras vandens. Bet jeigu ji raugdavo agurkus žiemai, tada pridėdavo keletą trilitrinių stiklainių su agurkais ir žolem visokiom, pripildavo i kibira vandens ir vis dėdavo druskos, vis pamaišant, kol jau kiaušinis neskęsta, tada užpildavo šituo “druskos tirpalu” agurkus ir stiklainius uždengtus plastmasiniais dangteliais sukeldavo į rūsį, kuris buvo virtuveje po grindim. Labai geri agurkiukai gaudavosi !
 • Mano kaimynė agurkus sutarkuoja ir užšaldo ledukų indeliuose. Paskui naudoja kaip grožio priemonę. Vieną kartą pabandžiau ir aš – veidas buvo labai gaivus. Tik paskui kai kas klausinėjo, kas ten man per pleiskana ant skruosto. Buvo prikibęs padžiuvęs agurko tarkis. O jie turbūt pagalvojo, kad oda atkrenta gabalais.
 • Dar kažkas, jau nebepamenu kas, bet sutiktas maksimoj, pasakojo, kad sušaldo sutarkuotus agurkus, paskui žiemą naudoja kaip kvapnų priedą padažams.
O ką su agurkais darau aš? Receptai – agurkai
o ką su agurkais darote jūs?

6 thoughts on “Ką žmonės daro su agurkais

 • 2013/08/08 at 16:36
  Permalink

  http:// cocinarendez-vous.blogspot.com/2011/08/marinuoti-agurkai-su-burokeliais.html

  va da ką žmonės su agurkais daro. Dariau ir aš. Aišku taip kaip man šovė galvon. Verdančiu vandeniu užpyliau viską kartu ir agurkus ir burokėlius, pratrauktus per tą ruską tarką. Palaikiau, nusunkiau ir į stiklainius sukroviau. Išsiviriau marinatą iš obuolių sulčių. Dėjau kažkiek cukraus, druskos ir citrinos sulčių nu tų iš buteliuko. Užpyliau gatavu marinate, užsukinėjau ir pakišau po vatinkom nakčiai. Rytą-rūsin. Ale keletas stiklainių prarūgo. Nežinau kodėl. Ar skanu ir nežinau.

 • 2013/08/08 at 16:45
  Permalink

  o dasu agurkais ir perlinėm kruopom žmonės daro zagatovkes agurkų sriubai. Ryt ir aš darysiu bo esu basiausia tinginė ir žiemą nunešt save į rūsų po namu atsinešt morkų ir sudėtinga bais.
  Da daro su garstyčiom. Ir aš dariau. Viską kaip paprastiem marinuotiem tik agurkus pjausčiau išilgai nestorais brūsiukais ir į stiklainį da iš tūbelės trystelėjau garstyčių. Kas ten gavos…. nežinau ale da stovi

 • 2013/08/09 at 09:10
  Permalink

  Jolanta esi tikra zagatovkių avantiūristė

 • 2013/08/11 at 20:49
  Permalink

  o nu va… smagumėlis… ryt programoj šokoladinė kriaušienė

 • 2015/08/13 at 16:11
  Permalink

  Straipsnis gan neblogas. Bet pirmą kartą girdžiu, kad yra dedama ąžuolo, krieno lapų. Na, gal ir skanūs tokie agurkai būna.

 • 2015/09/15 at 16:47
  Permalink

  Ką žmonės daro su agurkais? Mergelės tikrai žino, kaip juos panaudoti, tik padorioj kompanijoj tai gal ir negražu taip atvirai aiškint ;D Bet jau, manau, supratot 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *