Kepta cukinija, kvepianti česnakais

Kepta cukinija su česnakuKai Lena nešė šią lėkštę, kartu skrido (kartais net į priekį užbėgdamas) nuostabiausias česnakų aromatas. “Ai, čia viskas labai paprasta”- sakė ji, bet mes visi buvom jau sugundyti, apžavėti, susileidę, ir šitų keptų cukinijų norėjom labiausiai. Nes jos yra liuks. Labai labai.

Ir tikrai, receptas paprastas.

Cukinija supjaustyta griežinėliais. Apibarstyta druska. Iš abiejų pusių padažyta į miltus. Apkepta riebaluose. Į majonezą įtraiškyta česnako ir juo užtepti dar šilti griežinėliai.

Pastovėjus, lėkštėje atsiranda skysčio. Ką padarysi, nereikia čia stovėti.

ir kad jau receptas trumpas, tai priedo dar šiaip paburbėsiu. Žinokit, mane nervina, kai nuo pat rugpjūčio vidurio pradeda rypauti, kad vasara baigėsi. Nieks dar nesibaigė! Basom per žolę dar nešalta? Visi langai dar atidaryti, po visus kambarius ciongai duodasi? Musės virtuvėj dar neužsibaigė? Su kavos puodu ant cementinių laiptų kai sėdi, ar užpakalis šąla? Nesvarbu, kad gandrai būriuojasi, bet žoliapjovės irgi tebeburzgia. Viskas čia yra vasara. Ir dar kurį laika vasara bus. Važiuok su dviračiu laukais padainuodamas, o ne dejuok prie kompo, kad ujujujuj vasara baigės. Jei ujujujuj dejuosi dejuosi, taip ne tik vasara, visas gyvenimėlis ujujujuj ir pasibaigs, nė just nejusi.

6 thoughts on “Kepta cukinija, kvepianti česnakais

 • 2013/08/11 at 18:11
  Permalink

  Belieka apsilaižyt ir seilę nuryt…

 • 2013/08/11 at 19:39
  Permalink

  Nu kažką tai vasara užpypino ir rudens jau žiauriai norisi. Bet čia vienetiniai psichai.

 • 2013/08/11 at 20:55
  Permalink

  ir aš taip karts darau… tik viską sluoksniuoju bliūde. Neatsiranda jokio vandens…Nors šiaip tai tas reikalas man su aguročiais labiau patinka. Bo jų mesa tokia rimtesnė. Ir majonezą perpus su grietine maišau, bo ir taip bais riebu gaunasi. SKanus tas reikalas su paprasta juoda duona.

 • 2013/09/09 at 14:08
  Permalink

  Net seilę nurijau… 🙂 O pas mane jau seniai šaldytuve cukinija mėtosi, vis nesugalvodavau ką man su ja daryt. Einu tad ir aš išbandyt šį receptuką. Ir tuojau pat! 🙂

 • 2013/09/10 at 12:36
  Permalink

  Nuostabiai pozityvus tekstas apie vasarą, kuri širdyje dar nepasibaigė. Ačiū, MIELOJI DALIA!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies