Svogūnų pyragas su brynza

svogūnų pyragasSąraše dalykų, kuriuos norėčiau kada nors patirti yra elnių maurojimas, kurį norėčiau išgirsti miške. Logiškai mąstant, turėčiau eiti į mišką ir tykoti. Bet bijau ir tingiu, todėl viskas gaunasi kitaip: nueinu į maksimą, randu, kad gera kaina brynzai ir prisiperku. Paskui kepu svogūnų pyragą. O elniai mauroja be manęs.

Svogūnų pyragas su brynza

  • 1 pakelis (500 g) sluoksniuotos tešlos
  • 3-4 dideli svogūnai
  • 300 g brynzos
  • truputis aliejaus

svogūnų pyragasSvogūnus supjaustyti apysmulkiai. Suberti į keptuvę su šiek tiek aliejaus ir pakaitinti retsykiais pamaišant kol suminkštės, bet neapkeps.

svogūnų pyragasBrynzą sutarkuoti stambia tarka. Sumaišyti su pakepintais  iki suminkštėjimo svogūnais. (Lyg ir reiktų palaukti, kad svogūnai pravėstų, bet nieko neatsitinka, jei ir su karštais sumaišau). Galima truputį malto juodo pipiro. Druskos nereikia, nes brynza turi sūrumo.svogūnų pyragasSluoksniuotą tešlą atšildyti. Patogu, jei pakelyje yra 2 lapeliai – vienu pasikloji, kitu užsikloji. Jei 6 mažesni lapeliai, tenka konstruoti, juos sujungiant. Pagrindui tešlą galima šiek tiek pakočioti, kad dar gautųsi krašteliai. (Tešlos raukšlių kaip pas mane nedarykit, čia tik man taip leidžiama, o jūs darykit tobulai).svogūnų pyragasAnt tešlos pagrindo sukrėsti įdarą. Uždengti antru tešlos lakštu, sulipinti kraštelius. Ar būtina badyti šakute? Turbūt ne. Bet galima.svogūnų pyragasKepti 170C temperatūroje apie 30 minučių – kol paviršius pasidaro gražiai apkepęs. Valgyti karštą.

Receptą prieš 4 metus sužinojau iš Olgos (Pyragas su svogūnais ir Karpatų eglutėmis). Tada ji gyveno Ukrainoje. Šiemet perskrido į Rusiją su visu savo dviračiu, pastelėmis pieštais paveikslais, namu, pro kurio langą matosi Juodoji jūra ir  lauro krūmu kieme.

One thought on “Svogūnų pyragas su brynza

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *