Šaltalankių džemas

Man dabar norėtųsi sužinoti jūsų nuomonę. Jei mes su E. viena kitai (o iš tikrųjų ji už mus abi), pasižadėjom iki kalėdų nevalgyti pyragų, ar bulkos riekė su sviestu ir marmaliode, ir paskui dar užvožta su kita rieke, skaitosi kaip pažeidimas?

Šiemet nebėra uogų ant šaltalankio Dauguviečio gatvėj prie koželkos. Negi būtų moterį nukirtę? Šaltalankiai dažnai užsitraukia rūstybę, nes užgrobia teritorijas ir ardo asfaltus, bet šituo labiau užsiima šaltalankių vyrai. Jų moterys uogomis apsipylę neturi nė tiek laiko, nė jėgų po asfaltais bastytis. Bet jei koks įniršęs tvarkdaraitis ateina su kirviu, tai ne visad įsigilina į lyčių skirtumus.

Šaltalankių uogas, sako, geriausia rinkti kai jau yra sušalę. Bet yra ir kitų būdų. Net ir iš parduotuvės nusipirkti – mačiau šaldiklyje yra maišiukais.

Išspausti iš uogų sultis. (Šiek tiek jų pasidėjau į šaldytuvą kaip koncentruotas šaltalankių sultis (receptas).) Išspaudas nuploviau karštu vandeniu. Į tą vandenį įmaišiau sulčių maždaug tokį pat kiekį. Viriau su cukrumi apie pusvalandį. (maždaug 2 dalys skysčio, 1 dalis cukraus). Ant didelės ugnies virau ir leidau garuoti. Vistiek buvo skystimas. Bet kai supyliau į stiklainiuką, ir kai atvėso, pamačiau, kad drebučiai. Labai labai skanūs. Bet juk ne pyragas, ar ne?

10 thoughts on “Šaltalankių džemas

 • 2012/12/05 at 13:56
  Permalink

  Paprastai nekomentuoju, bet neištvėriau… Ne, ne pažeidimas. O šaltalankių džemas skanus, man labai patiko.

 • 2012/12/05 at 14:27
  Permalink

  Gerai, kad ne pažeidimas. Einu dar pakartoti. (nu va, matai, pakomentavai ir nieks neatsitiko.)

 • 2012/12/05 at 16:10
  Permalink

  Ne pažeidimas! chi chi
  Aš taip pat sau prisakiau nevalgyti pyragų, tortų ir į juos panašių, bet vienas mano iš pusrytinių sumuštinių yra batonas+sviestas+slyvų džemas 😀 Ne pyragas juk 😀

 • 2012/12/06 at 08:37
  Permalink

  Nu jei aš pasižadėčiau nevalgyti pyragų, tai sausainius ir tortus valgyčiau. Bet koks konditeris patvirtintų, kad sausainis ir tortas tai ne pyragas. Čia tas pats, kas šikšnosparnis ne paukštis, nors ir su sparnais.

 • 2012/12/06 at 13:47
  Permalink

  Nežinau, kokiu tikslu tamistos pasižadėjot nevalgyt pyragų, bet iš skaudaus patyrimo galiu pasakyt štai ką. Prieš kurį laiką buvau įsipareigojus pusmetį nevalgyt jokio saldumyno (nei saldainių, nei sausainių, nei pyragų, tortų, šakočių ir t. t.). Ir iškentėjau. Bet rezultato jokio — t. y. nesudžiūvau nė per menką plauką… Dabar savęs nebekankinu.
  Kaip, Dalia, įveikei nuskint uogas — krūmai juk skaudžiai duria, ką?

 • 2012/12/07 at 00:04
  Permalink

  Taigi, viskas, kas ne mėsa ir ne pyragas, vartojam.
  O va štai šiandien dešrų tortą gaminom, tai pati jo ni-ni.
  Sudžiūti ketinimų neturiu, bet E. nusprendė, kad taip labiau tinka kalėdų laukti.

 • 2013/01/17 at 17:02
  Permalink

  Taip! ir dar viriau šaltalankių uogienę, irgi labai gerai. Seniau galvojau, kad nieko nebūna geresnio už sultis, bet dabar jau taip nebegalvoju

 • 2014/08/30 at 23:07
  Permalink

  O pagal kokį receptuką virei uogienę?

 • 2014/09/02 at 20:04
  Permalink

  oi, jau recepto nebeatsimenu… jei dar kada pavirsiu ir gerai gausis, parašysiu, o dabar atsiprašau nebeatsimenu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies