Itališki migdolų sausainiai

Yra kelios nuomonės, ką reikia daryti su norais. Viena – jokiu būdu niekam nesakyti, nes žmonės užpavydės, Dievas išsijuoks, ir galų gale nieks nesigaus. O kita nuomonė – sakyti garsiai, nes Visata išgirs ir įvykdys. Ką manote jūs?

Aš rizikuoju pasakyti garsiai: noriu į Italiją. Noriu, kad Italija mane įsileistų, o namiškiai ramiai išleistų, o tam reikia, kad pasaulis bent kiek sunormalėtų. Toks mano noras.

Turiu prikeptų itališkų sausainių su migdolais. Kas juos valgys, tegu man palinkės Italijos. Kas juos keps, tegu Italijai palinkės manęs.

Itališki migdolų sausainiai

  • 250 g migdolų + apie 60 vnt papuošimui
  • 180 g sviesto
  • 150 g cukraus + pora šaukštų paviršiui
  • 2 kiaušiniai
  • 250 g miltų (gali prireikti kiek daugiau)
  • 1/2 šaukštelio kepimo miltelių

Sviestą išimti iš šaldytuvo kad šiek tiek suminkštėtų.

Migdolus užpilti verdančiu vandeniu. Palaikyti pusvalandį, tada nulupti. Atidėti apie 60 – 70 migdolų, kurie bus čieli susmeigti į sausainius.

Kitus migdolus sudėti į blenderį, užpilti cukrumi ir sumalti. (Man buvo atradimas, kad malant su cukrumi viskas normaliai pavyksta, nes malant vienus pačius riešutus gaunasi sienom išlipusi peilius užkemšanti košė).

Sviestą ištrinti su migdolais – cukrumi. Po vieną sudėti kiaušinius ir išmaišyti.

Miltus sumaišyti su kepimo milteliais, įsijoti į tešlą ir išminkyti. Turi būti kietoka tešla, todėl gali prireikti papildomai miltų.

Tešlą įvynioti į maistinę plėvelę ir palikti maždaug valandai.

Įjungti orkaitę nustačius 170C.

Atsignybti tešlos ir kočioti rutuliukus šiek tiek mažėlesnius kaip graikiškas riešutas. Padažyti į cukrų truputį spustelint. Dėti į kepimo skardą paliekant nemažus tarpelius, nes kepdami šiek tiek pasiskleis į plotį.

Į kiekvieną sausainį įniurkdyti po riešutą.

Kepti 170C apie 15 min, kol bus švelniai apkepę.

BISCOTTI FACILI CON MANDORLA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *