Šokoladiniai naminiai ledai – Semifreddo

Jeigu tavo mėgstamiausi ledai- liesas užšaldytas vandenėlis su saldikliu, dažikliu ir kvapikliu, tai marš iš čia, nenoriu girdėti tavo dejonių apie kalorijas. (Jei dar nepastebėjai, čia normalus kulinarinis blogas, o ne dietos klubas.) Šituose leduose viskas tikra ir sąžininga, kaip tik todėl jie nežmoniškai skanūs. Italijoje jie vadinasi kitu žodžiu, negu ledai: semifreddo reiškia pusiau šaltą. Galbūt dėl savo riebios sudėties ir putų struktūros šaldomi jie nesuledėja į plytą, juos pagaminti nereikia jokių ten specialių įrengimų. Sumakaluoji, sudedi į indelį ir į šaldiklį. Ištraukus iškart įmanoma atpjauti, kabinti šaukšteliu, laižyti ir jausti palaimą.

Semifreddo al cioccolato – šokoladiniai pusiau šalti ledai

 • 350 g riebios grietinėlės (skirtos plakimui)
 • 200 g juodojo šokolado
 • 4 kiaušiniai
 • 30 g miltinio cukraus

Šokoladą sulaužykite gabaliukais ir sudėkite į metalinį dubenėlį, kurį uždėkite ant puodo su verdančiu vandeniu. Taip vadinama “Marytės vonia” – šokolado tirpinimas karštais garais. Lengvai pamaišykite, kad viskas ištirptų. Nukelkite nuo garų. Kai šiek tiek praauš, įmaišykite miltinį cukrų ir kiaušinių trynius. Galima įpilti kelis šaukštus stiprios kavos ar kokio nors brendžiuko. Kiaušinių baltymus išplakite iki standžių putų. Atskirai išplakite grietinėlę. Viską atsargiai sumaišykite iki vientisumo. Sudėkite į indelį ir šaldykite keletą valandų.

Mano matytuose receptuose šis desertas užšaldomas pailgose stačiakampėse kekso formose, prieš tai jas išklojus maistine plėvele. O paskui patiekiamas atpjovus riekelėmis. Išbandžiau ir kitaip – dėjau į plastikinius litro talpos indelius nuo pirktinių ledų – jokių problemų atpjautą riekę išimti arba atkabinti šaukštu. Visai gerai buvo ir dėti į nedidelius vienos porcijos dydžio indelius, ir paskui tiesiai iš jų kabinti šaukšteliu.

Ten kur nužiūrėjau šį receptą, (šičia), rašo, kad kiekiai nurodyti 4 porcijoms. Pridurčiau – turėtų būti gana ėdri ketveriukė, kad viską sudorotų vienu prisėdimu, nes gaunasi gana daug, dydis artimas litrui.

Esu išbandžiusi ir su kitais skoniais, kai susikaupsiu, aprašysiu.

Pataršiau googlį: Ar labai pavojingi termiškai neapdoroti kiaušiniai?

15 thoughts on “Šokoladiniai naminiai ledai – Semifreddo

 • 2012/05/25 at 11:30
  Permalink

  Vienąkart esu bandęs plakti grietinėlę (šakute ar šaukštu, nebeprisimenu) – padariau sviesto gabaliuką. Tai daugiau tai procedūrai nebesiryžau.
  Bet šitas ledų receptas skamba taip skaniai, kad noris pabandyt pagamint. Gal yra kokia grietinėlės plakimo paslaptis?

 • 2012/05/25 at 12:43
  Permalink

  O sakykite, ar nėra neramu dėl žalių kiaušinių? vienakart dariau baltyminius pyragėlius, visi suvalgė, bet atbulais dantim, lyg nuodą. Tiesa, gyvi liko:-)

 • 2012/05/25 at 12:44
  Permalink

  jei kokia paslaptis yra, aš jos nežinau, man vis netyčia pavyksta suplakti gerai. Tai paslapčių ir nebeieškau. Grietinėlė turi būti ne mažiau 30 proc. riebumo (paprastai plakamoji parduotuvėse būna 35 proc.). Plakti šakute man man atrodo kaip žygdarbis… nors ką aš žinau, gal kaip tik šakutė kalta dėl sviesto atsiradimo? Putos susidaro kai į grietinėlę įkorporuoji oro, o sviestas – kai atsiskiria riebalinė frakcija, tai gal skirtingas plakimo intensyvumas duoda skirtingus rezultatus? Bet čia tik spėlionės mano, jei kas žino ką nors tiksliau, parašykit
  Dėl žalių kiaušinių naudojimo be abejo rizika yra. Kaip kažkas buvo įvardinęs – lyg ruletė: bus – nebus.
  Tikrai nežaisčiau ruletės su trichinelioze, nes pavojus žymiai rimtesnis. Su salmonėlėm kartais imu ir parizikuoju…

 • 2012/05/25 at 13:37
  Permalink

  “čia normalus kulinarinis blogas, o ne dietos klubas”
  Pagal mano durną riebų supratimą, ča kaip tik yra DIETINĖS kulinarijos blogas. Na, bent jau sveiko maisto – tai tikrai. Kas yr labai smagu. O dar bais smagu, kad daugmaž savs krašc. 🙂

  O ką daryt, beje, jei aš šokoladinių ledų nelabai mėgstu? Kuo galima šokoladą pakeist šitam recepte? Uogiene, sirupu? Nenuskystėtų, normaliai užšaltų tokiu atveju? Nes kažkada bandžiau su braškių uogiene – sušalo klišais kristaliukais, tai po to neberizikavau apskritai su ledais prasidėt (vietoj to vėsinaus cukruje apvoliotais šaldytais agurkais – liuks, kai lauke +35).

 • 2012/05/25 at 14:08
  Permalink

  savs krašc? Malonu!
  Semifredų esu dariusi keletą – su karamele ir migdolais, su vanile ir abrikosų džemu… taip, kad šokoladas yra visiškai neprivalomas. Bet tik šią minutę tų kitų receptų tiksliai neprisimenu. Prižadu prisiminti

 • 2012/05/25 at 15:38
  Permalink

  Misraine, jei nemegsti sokoladiniu ledu, daryk su baltu sokoladu 🙂 As kaip tik ta ruosiuos isbandyt 🙂 Aciu uz recepta!

 • 2012/05/25 at 15:42
  Permalink

  Grietinėlę prieš plakimą reikia gerokai palaikyti šaldytuve (ne šaldiklyje), tada jinai nesusiplaka į sviestą. Ar nėra taip, kad tos kiaušinininės bakterijos žūsta ir nuo šaldiklio šalčio? Taigi kaip ir viskas turėtų baigtis gerai:)

 • 2012/05/26 at 12:34
  Permalink

  ai, tikrai, į sviestą labiau linkusi sušokti lengvai pašilusi grietinėlė.
  Nežinau, ar salmonelės užšąla negyvai, abejočiau… šokoladas, merginos, aš jum sakau, visai čia nebūtinas. Yra visokių kitokių variantų. Nu tuoj susiimsiu ir papasakosiu

 • 2012/05/27 at 14:41
  Permalink

  Salmonelės tikrai neužšala, tik pasidaro kapsulę ir užmiega. Nežinau, kaip su naminiais, bet kažko netenka girdėti, kad nuo paukštyno kiaušinių kas užsikrestų salmonelioze.

 • 2012/05/28 at 14:08
  Permalink

  Del salmoneliozes: svarbiausia yra gerai gerai nuplauti kiausinio lukstus, nes jei ir yra bakterija, ji yra ant kiausinio lukstu. Dazniausiai gerai nenuplovus, ar visai neplovus, ir galima pasigauti ja.

 • Pingback: Ar labai pavojingi žali (termiškai neapdoroti) kiaušiniai? Salmoneliozė. | Septyni virtieniai

 • Pingback: Naminiai ledai – semifreddo. Migdoliniai karameliniai. | Septyni virtieniai

 • Pingback: Mezgu gyvenimą kas dieną » Blog Archive » Šokoladiniai ledai – Semifreddo al cioccolato - blog.mezgalai.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *