Blynas – biskvitinis omletas

biškoptovy omlet

“Nežinai omlet byškoptovy?”- negali atsistebėti Iza. Taigi vienas paprasčiausių dalykų, kuriuos žino visi! Bet aš tai nežinojau. O gal tik lenkai žino visi?

Mudvi buvome parėję po ožkų šėrimo ir artišokų ravėjimo, norėjome pavalgyti greit, o popiet dar kai kur apsilankyti. Todėl Iza pakūrė mikserį, suplakė ir iškepė du didelius gardžius blynus, kuriuos suvalgėme pasigardindamos kaštainiais išmirkusiais sirupe mosto cotto. Paskui važiavome vingiuotais keliais pro visokias grožybes. Pakelėje matėme kedrines pušis, į jas žiūrėdama Iza pasakojo kito savo svečio nuotykius Toskanoje. (Buvo taip, jis važiavo automobiliu su savo šeima. Pamatė pušis, o taigi jų konkorėžiuose būna tų gardžiųjų riešutėlių. Žmona paprašė sustoti ir nuėjo pasirankioti konkorėžių. Neilgai trukus prie automobilio atėjo kita moteris, iš to, kaip menkai buvo apsirengusi, iškart galėjai suprasti, kad ne autostopininkė. Pamačius automobilį, padarė prielaidą, kad sustojo dėl jos, taigi atėjo, iškart klest ant sėdynės ir pradėjo gundyti. Vyriškis bandė ją išprašyti, bet nemokėjo jokių užsienio kalbų, o be to prostitutė buvo atkakli ir labai siūlė paslaugą. Faktas, kad automobilyje buvo dar ir mažas vaikas, išpūtęs iš nuostabos akis, jai netrukdė. Tada sugrįžo žmona su konkorėžiais, ir tik bendromis visos šeimos pastangomis pavyko tą pusplikę iš automobilio ištempti.)

Tai kaip nesijuoksi, kai pamatai kedrines pušis ir išgirsti tokią istoriją, kuri yra visiškai tikra.omletas

Biskvitinis omletas

2 blynams – omletams

  • 4 kiaušiniai
  • 3 šaukštai miltų
  • žiupsnelis druskos
  • sviesto arba aliejaus kepimui

Atskirti kiaušinių trynius nuo baltymų. Baltymus su žiupsneliu druskos suplakti iki standžių putų. Po vieną dėti trynius ir plakti toliau. Įberti persijotų miltų ir švelniai išmaišyti.

Įkaitinti keptuvę. Uždėti ant jos šiek tiek riebalų. Supilti pusę tešlos. Kepti ant nedidelės ugnies 3-5 min., kol apkeps viena pusė, tada apversti ir iškepti kitą pusę. Svarbu, kad ne per stipri ugnis, nes iš viršaus apdegs, o viduje taip ir liks skysta tešla.

Valgyti šiltus su uogiene.

Receptą pasitikrinau pažiūrėjus kelis lenkiškus tinklapius, visur rašė: kiek kiaušinių, tiek šaukštų miltų. Bet kai namuose testavau, patyriau, kad taip gaunasi sausokai, taigi miltų truputuką pamažinau.
biskoptovy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *