Kalėdiniai sausainiai, bet ne imbieriniai. Migdoliniai!

kalėdiniai sausainiaiSakiau, žmogelių nekepsiu, bet vakar paukšt ir iškepiau… E. vis ragino. Išvis jinai bais nerimsta su tom Kalėdom, vis kažką pakuoja į blizgučius, nuotaikos ieško, pasiėmus lapelį su tekstu vokiškai dainuoja, bet pvz. žodžiai “kalėdų nakties ramybė” vokiečių kalboj sujungta į vieną ilgą žodį, kurį ne taip paprasta išdainuoti net skaitant iš lapelio… vakar jau buvo užsikepus eglę puošti, bet jos kotas netilpo į tą kryžių, o apskaptuoti nesurado su kuo, tai tam kartui nusiramino. Tai yra ne visai nusiramino, pribakštė mane, kad sausainius suminkyčiau. Bet jie negali būti nei su imbieru, nei su gvazdikėliu, nei su cinamonu, nes tų visų dalykų nemėgsta… tai tada su kuo???

Padariau su maltais migdolais. Sakyčiau, gavosi labai gero skonio. Apipaišėm juos prisitraukę glajaus į vienkartinius švirkštus. “Bet tu matai, kokia aš išradinga”, – džiaugės E., nes tie švirkštai buvo jos idėja. Man nelabai sekėsi sugalvoti puošybos elementus, nu aišku, jei žmogelis, tai jam padarai akis, na tokius baltus veizolus (tada labai akivaizdžiai pasimato, kad trūksta ausų), o paskui kaip dekoruot? Vieną padariau su balta berankove maikute, grynai gavosi Dima Bilan, dar jam pedikiūrą nupaišiau… maikutė gavosi panašesnė į papinuką, bet ne tas svarbu, … klausims, kaip reikės jį valgyti, jei ne tik akys yra, bet net ir vardas

Migdoliniai sausainiai

 • 200 g sviesto
 • 200 g cukraus
 • 2 kiaušiniai
 • 50 ml romo
 • 100 g migdolų
 • miltų – pagal poreikį

Migdolus pakepinti sausoje keptuvėje ir sumalti. Žievelės nelupu, niekam ji netrukdo. Toliau – sunkiausia užduotis: sumaišyti kambario temperatūros sviestą su cukrumi. Pas mumi kambariai vėsūs, tai maišymui sviestas labai priešinasi. Bet įveikiu. Iki purių putų nedaeina niekad, bet šiokį tokį paklusnumą išgaunu. Paskui po vieną sudedu kiaušinius. Truputuką baltymo atsidedu glajui. Kliukt truputuką romo, šliūkšt maltus migdolus… ir miltų tiek, kad galėtų minkyti. Gal kokius 200 g, gal šiek tiek daugiau.

Kočiojam. Sausainiai nesipūs, bus maždaug tokio storumo, kokią tešlą iškočiosim. Išspaudžiame su formele sausainius (E. sako – bet kaip įdomu! nu bet tikrai). Kepa 200C apie 15 min, bet jau po 12 min reikia prižiūrėti, kad išimtume tinkamo rudumo.

Glajui cukraus pudrą maišėme su trupučiu kiaušinio baltymo ir citrinos sultimis. Čia dar idealių proporcijų reiks paieškoti. Kaip jau minėjau, naudojom medicininį švirkštą, misija buvo visai įmanoma. Po to dar apdžiovinome šiltoje orkaitėje. Kaip tuos žmogelius reiks valgyt, nuo ko pradėti kąsti?- rypavau aš, bet Ponas Didysis Ekspertas išaiškino, kad visus gyvus sutvėrimus reikia kąsti pradedant nuo galvos.

4 thoughts on “Kalėdiniai sausainiai, bet ne imbieriniai. Migdoliniai!

 • 2011/12/28 at 17:58
  Permalink

  „…visus gyvus sutvėrimus reikia kąsti pradedant nuo galvos.“
  Puikus patarimas, taip ir darysiu!

 • 2011/12/30 at 20:15
  Permalink

  Alba, hmmm…. o nuo kurių gyvų sutvėrimų pradėsi?

 • 2012/12/13 at 15:16
  Permalink

  Sausainiai puikūs, bet rašymo stilistika… 😀

 • 2012/12/13 at 17:13
  Permalink

  rašymo stilius feminus plepalinis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *