Autostopo varžybos. Pirmos dienos sriuba

Kirnaičių katilas Saulėtų naktų sodyboje.

Norėčiau ir aš kada nors dalyvauti autostopo varžybose, tad nusprendžiau šiek tiek pašnipinėti, kaip ten viskas būna ir kokios yra lyderių taktikos. Kad nieks nieko neįtartų, apsimečiau sriubos virėja. “Šiame katile virsi sriubą?”- klausė taivanietė Šani. “Tikrai? Katile sriubą? Ant laužo? Kaip ragana!”

Pirmieji, pasiekę tarpinį finišą Gataučiuose.

Išviriau sriubą katile ant laužo (kaip ragana), o pati vis klausiausi – kas kur ir kaip.

“Užsieniečiai, dalyvaujantys varžybose, pamatys labai daug Lietuvos”, –  “Ne tik užsieniečiai, mes patys labai daug neregėtos Lietuvos pamatome”.

“mes su gretąja važiavome. Sustojo, nes labai jiems mojavome. Pavežė mus iki karvių”. (Jei kam neaišku, iki kokių karvių, tai paaiškinu: prie Joniškio yra trys stacionarios karvės, žalia, geltona ir mėlyna).

Susimąstymai ir apmąstymai su sriubos lėkšte po pažastimi.

“Vairuotojas su šturmanu tarpusavyje šnekėjosi ir mes pradėjome suprasti, kad jie yra nusikaltėliai gal jau padarę nusikaltimą, o gal dar tik planuojantys. Lėkėm baisiu greičiu, ties geležinkelio pervaža jie viens kito paklausė, ar skrendam, ir praskridom pervažą ore.”

“Pavežė policija, sakė, jei negaus iškvietimo, paveš iki pat Gataučių, bet deja iškvietimą gavo.”

Nagi, pasakokite, kaip ten viskas buvo…

“Gaisrininkai paskolino tušinuką, tik būtinai liepė grąžinti”.

“Man čia išvis pirmas kartas buvo, kai autostopu važiuoju. Dabar visai kitaip pradedu suprasti. Nuo šiol kai pats vairuosiu, pavešiu visus stabdančius. Kodėl iki šiol nesustodavau ir autostopininkų neimdavau? Nežinau, senelis man buvo įtaką padaręs, kad nereikia sustoti”.

Besiklausydama kas kur su kuo važiavo, užmiršau puodą kontroliuoti, kas netingėjo, tas jį maišė.

“Nusprendėm mišku paeiti ir išeiti į kelią kitoj vietoj. Lipom į tokį kalną, užlipę atradom, kad ten buvo masinių žudynių vieta”.

“Mašinoje buvo šuniukas, bet jau koks piktas!”

“Mašinoje jie vežėsi gaidį”. – “Ką, ką tokį?” – “Gaidį. A rooster. Cock”.

Buvo ir dar vienas, kur informaciją rankiojosi - žr. centre su raudonu tuo ant galvos.
Buvo ir dar vienas, kur informaciją rankiojosi – žr. centre su raudonu tuo ant galvos. Visi kiti klausėsi, kur rytoj bus nuvežtos jų palapinės.
Norvegijos imtynių komandos narys fotografuoja pirmos dienos lyderius - Jonuką ir Gretutę. Klausinėja, iš kur jie tokie gabūs autostopininkai.
Tas su raudonu, Norvegijos imtynių komandos narys, fotografuoja pirmos dienos lyderius – Jonuką ir Gretutę. Klausinėja, iš kur jie tokie gabūs autostopininkai. Nugirstu, kad Jonas varžybose dalyvauja jau dešimtą kartą.

“Mes jus matėme Elejoje, bet paskui dingote mums iš akių.” – “A, taigi mes nuvažiavom gėlių nusipirkti”. – “Kokių gėlių?” – “Su vazonais… mūsų vairuotojai važiavo į Eleją gėlių pirkti, o paskui mus pavežė iki Joniškio, nors jiems visai į Joniškį nereikėjo”.

“Nuo Kauno važiavome su trimis tadžikais. Jie atvažiavę į Lietuvą mašinų pirkti. Tik aš rusiškai nemoku, negalėjau su jais susišnekėti”

Rytdienai sugalvotos neįtikėtinos užduotys - į Vilnių per Skapiškį.
Rytdienai sugalvotos neįtikėtinos užduotys – į Vilnių per Skapiškį.
Rytdienai sugalvotos neįtikėtinos užduotys - per Tytuvėnus į Vilnių.
Rytdienai sugalvotos neįtikėtinos užduotys – į Vilnių per Tytuvėnus .
Kas šiandien buvo greitesnis, tas rytoj anksčiau išvyks. (Aš tik biškį nesupratu, kaip gavosi tokių liūdnų prifotkinti, nes atrodo, kad visi buvo smagūs)
Kas nors pavirkite sriubą, man nėra kada, aš autostopo patirtį semiu.

…ir pasakė ne Seredžius, bet Šėrė ožius”

“Matėm jus, mojavot su geltonu džemperiuku…”

“Ėjom dešimt kilometrų iki Latvijos. Nieks nevažiavo, tik karvė per kelią vaikščiojo. Nuėjom, atsižymėjom ir parėjom dešimt kilometrų atgal iki Mažeikių”.

Nuotrauka, nugnybta iš FB. Va teip reikia autostopinti!
Nuotrauka, nugnybta iš FB. Va teip reikia!

O kiek dar įspūdžių neužfiksavau! Jei kas galite ką pridėti, dėkite dabar… Ir dar: kandidatai, siūlykitės, ieškau poros dalyvauti 2017-ųjų autostopo varžybose. Jei iki kitų metų nepersigalvosiu.

P.S. receptas: Pieniška sriuba su grybais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *