Bufetas

Bufetininkė išeina ant laiptų ir demonstruojasi, visi, kas pro šalį važiuoja, pypsina. Virtuvės darbininkė su bliūdu su užrašu Ž.M. nė žiūrėt į jos pusę nenori. Irgi mat, atsirado karalieva. Žinom žinom, iš kur ta jos prašmatnybė, bet šiandien dar ne laikas kalbėti.Degtinytės majorui į briaunotą stiklinę. Bufetininkė visų, kas arčiau valdžios, draugė brangiausia, bet kai niekas nemato, degtinytę praskiedžia. Kad vyrai neprasigertų taip greit. Tik žiūrėk, kad neateitų obėchajėsesas, bus tada tau, karalieva.Sasiskos lipa iš puodo. Sardelės nugrimzdę giliau.Sasiskos patiekiamos su garstyčiomis. “O kur troškinti kopūstai?”- klausia nachališki lankytojai. Kokie dar kopūstai gegužės mėnesį!Šitam bufete viskas tikra.Sukasi plokštelės, kartais peršokdamos per žodžius ir priedainius. Karelas Gotas, ansamblis “Estradinės melodijos” ir Vladimiras Vysockis, kuris yra Maskvoje dar gyvas.Bufetininkė sau dainuoja kartu su Karelu Gotu.  Visus darbus tenka nudirbti mums, vargo bitelėms, bet… tik tol, kol ateina svarbesni klientai.
Kiaušinis su majonezu oi ne visiems taip maloniai paduodamas. “Atidėjau jums stiklainiuką žirnelių…”- šnabžda bufetininkė rajono “galvai”.Klientai išeina, staliukai perbraukiami mazgote, nurenkami indai su tarškesiu-barškesiu sukraunami bliūdan su užrašu Ž.M.Bufetas dykas nebūna. Vieni išeina, ateina kiti. Sakykim, kad šviesiaplaukė naršo po savo piniginę, nedarykim fantastinių prielaidų.
Va, vyrai aptarinėja ką tik perskaitytą skelbimą: “Pirkėjų žiniai: Žagarės vartotojų koperatyvo valdyba praneša, kad Skaistgirio pramoninių prekių parduotuvė kovo 7 d. dirbs nuo 9:00 iki 15:00. Bus platus tarybinių ir importinių prekių asortimentas”. Vyrai džiūgauja, taigi kokių nors deficitų pasirodys! Kaip tik prieš Moters dieną!Nuotraukos iš 1977 metų Spalio revoliucijos parado Joniškyje. Kai kas labai įdėmiai jas peržiūri. Ieško savęs? Kai kas stebisi, kokius keistus užrašus žmonės nešioja po miestą. “Šlovė konstitucijai”- ką toks šūkis reiškia?Kam čia kas neaišku apie konstituciją ar apie šlovę? Nagi, nagi, užeikite į Kambarį Greta Bufeto. Piliete, buvai pastebėta keistuose koncertuose. O gal dar ir eurų, tai yra neteisėtos valiutos, turi? Kalbėk, piliete, juostelė sukasi, mašinėlė tarška…Prieš pat uždarymą atsitarabanina televizija. Žurnalistė kanda sumuštinį su šlapianke, operatorius galvą nunarinęs laukia komandos, o bufeto darbuotoja skuduro judesiais aiškiai leidžia susiprasti, kad laikas baigiasi.

Laikas baigiasi, bufetas užsidaro, laiko mašinos variklis užsiveda, visus ir viską sudėlioja į vietas.Muziejų naktis 2016 Joniškyje. Idėjos autoriai ir įgyvendintojai.

Nuotraukos Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus, Emilijos Karoblytės, Kristinos Kryžienės

3 thoughts on “Bufetas

 • 2016/05/19 at 08:45
  Permalink

  O.. Bufetininkė neleidžia suabejoti, kas čia Bosas.
  O „Ž.M“ tikriausiai ir liks paslaptimi…

 • 2016/05/19 at 21:49
  Permalink

  Bufetininkės basanožkės nerealios! Ir kažkodėl labai skaniai atrodo dešrelė metalinėje lėkštėje ir “teisingai” suraikyta duona.
  Bet labiausiai užkabino Ž.M. “Žalia Mėsa” ar “Žuvies Mėnulis”? Nors geriausiai tiktų “Žiūrėk Man!”.

 • Pingback: 2016-ieji, kur buvau, ką burnoj turėjau | Septyni virtieniai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *