Kokį čia dar lapą surupšnojus?

vynuogių lapai“Valgomi  vynuogių lapai yra kitokie” – sako Ponas Didysis Ekspertas. Esi valgęs? – klausiu. Ne. Bet ekspertai tam ir ekspertai, jie viską žino avansu. Esame juk girdėję, kad į vynuogių lapus vyniojamas įdaras, todėl pagal ekspertų logiką jie turi būti dydžio ir formos kaip kopūstlapiai.

O aš gi balandžio mėnesį pietinių kraštų turguose nužiūrėjau, kokius vynuogių lapelius pardavinėja ten. Nedidučius ir jaunučius. Palei mūsų namo sieną auganti vynuogė šiuo metu irgi tokius turi palei viršūnėles. Nusiraškiau, paragavau ir supratau, kad čia gerai.

Internetas apie vynuogių lapus rašo vien tik gėrius: vaistiniu ir maistiniu požiūriu vertingi, juose gausu sacharidų, askorbo rūgšties, yra karotino ir kt.

Todėl prisiskyniau tų pačių jaunųjų ir švelniųjų ir pripjausčiau į pietus. Va jums, tekit askorbo ir sacharidų! (Šiandie maksimoj buvau pirkusi žiauriai brangios kalakutienos. Galvojau, kad 15,80 už kilogramą, bet prie kasų paaiškėjo, kad ne, kad už 600 g pakuotę.)

vynuogių lapai: receptas

Kalakutiena su padažu, kuriame yra vynuogių lapų

  • 300 g kalakutienos gabaliukų
  • 1 svogūnas
  • 1 šaukštas aliejaus
  • 4 šaukštai grietinės arba grietinėlės
  • sauja jaunų vynuogių lapų
  • druska, juodi, malti pipirai
  • šiek tiek krapų

Svogūną smulkiai supjaustyti ir truputį apkepti aliejuje. Sudėti kalakutienos gabaliukus. Truputį pakepti maišant. Užbarstyti druskos ir pipirų, dėti grietinę arba grietinėlę ir troškinti ant silpnos ugnies apie 12 min. Vynuogių lapus supjaustyti ir įberti į padažą. (Jie beveik iškart praranda ryškią žalumą ir tampa chaki spalvos). Dar 5 min. ir viskas. Užgesinti po puodu ugnį, pabarstyti krapų.

Vynuogių lapai suminkštėja, po burną siūlais nesidraiko, jokio ryškaus aromato nesuteikia ir išrankių valgytojų neerzina. Nuteikia pavasariškai. Tačiau yra rūgštoki. Man grietinės padaže jie neatrodė pernelyg rūgštūs, bet jeigu ką, galima grietinėlę naudoti.

One thought on “Kokį čia dar lapą surupšnojus?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *