Obuolių pyragas, sulaukęs itin svarių pagyrimų

obuoliu pyragas puikus

Mano visi pyragai sulaukia pagyrimų (išskyrus tą, į kurį buvau užmiršusi įdėti cukraus, bet jo nieks be manęs net neragavo, taigi jam nei pagyrimų nei papeikimų). Aš rimtai esu puiki pyragų kepėja, visi tą žino. Tik savo namuose nesu laikoma paranašu. “Vėl kepi pyragą, bet kam, gi žinai kad mes nemėgstam”. Bet aš tai mėgstu!, o be to lakštingala negali nepyraguoti.

Neįtikėtina, didieji naminiai kritikai išgyrė šį paprastą obuolių pyragą ir PAPRAŠĖ, kad iškepčiau vėl. Dabar net nežinau, nuo tirpstu, nuo 35 laipsnių karščio ar nuo pagyrimų. Obuolių sezonas vos prasidėjo, o šį pyragą kepiau jau tris kartus. Vakar – iš pusantros normos, nes dar buvo užsukęs vienas dviratininkas. Ne tik kelias aplink Lietuvą, bet ir kelias iš Nordkapo į Turkiją eina pro mūsų namus.

Obuolių pyrago receptas paprastas, panašus į tą, kurį visi seniai žino, bet gerai subalansuotos produktų proporcijos garantuoja, kad gausis puikiai. Drėgnas, bet nesuzmekęs. Man net buvo leidę į pyragą dėti razinų, gaila, kad užmiršau.

Obuolių pyragas

 • 150 g sviesto
 • 150 g cukraus
 • 4 kiaušiniai
 • vanilinio cukraus
 • 220 g miltų
 • 1 šaukštelis su kaupu kepimo miltelių
 • 1 kg obuolių
 • sauja razinų (nebūtinai)

Sviestą palaikyti išimtą iš šaldytuvo kad suminkštėtų, taip pat išimti iš šaldytuvo kiaušinius, kad nebūtų labai šalti.

Obuolius nulupti, išpjauti sėklyną, supjaustyti skiltelėmis. Kai bus baigta su obuoliais, galima jau kurti orkaitę, nes su tešla daug gaišaties nebus.

Suberti cukrų į minkštą sviestą ir gerai išmaišyti. Mušti po vieną kiaušinį, suplakti su sviestu, po to mušti sekantį, suplakti, ir taip visus kiaušinius.

Miltus persijoti, sumaišyti su kepimo milteliais. Suberti į tešlą, išmaišyti. Gaunasi tirštoka tešla. Suberti obuolius, galima ir razinas, išmaišyti. Atrodo kad čia vien tik obuoliai, šiek tiek apsivėlę tešla, bet nesijaudinkite, taip turi būti. Kepdama tešla pasipūs, o obuoliai sukris.

Kepimo skardą (maždaug 28 cm skersmens) iškloti kepimo popieriumi, į ją suversti obuolius ir tešlą. Palyginti. Kepti 160C apie 50 min.

Skanus ir karštas (ypač su ledais), ir šaltas.

obuoliu pyragas

34 thoughts on “Obuolių pyragas, sulaukęs itin svarių pagyrimų”

 1. Kepiau,kepiau šį pyragą ir nusprendžiau: jis yra obuolių pyragas (nesvarbu ar su razinom,ar be),o visi kiti- pyragai su obuoliais. Labai mėgstu obuolius. Sekantis obuolinis reikalas bus zefyrai.

 2. Skanus labai. O gal bandėt obuolių nenurenginėt, ir taip pat gavosi puikus? Kaupiuosi vakariniam kepimui iš 10 kiaušinių, tai ir tingiu biskį lupt, ir vitaminas koks vienas kitas neišsimestų, ale bijau sugadint tokį gėrį:)

 3. Kai nugyveni ilgą gyvenimą, tai visokių tenka pamatyti. Net pyragų nemėgstančių.
  Vitalija, įdomu, ar pavyko zefyrai? Aš jiems dar nesusikaupiu…
  Asta, vėluoju su atsakymu, turbūt jau seniai pati išbandei. Galima ir nelupti, nieko baisaus.

 4. Ačiū. Šiandien bandysiu, nes nekepiau jau keletą metų. Jei bus neskanus, atvešiu tau, chi…chi…

 5. Ar tikrai 160 laipsnių temperatūroje kepti šį pyragą? Iš pradžių taip, bet veliau padidinau ikpadidinau80, nes persigandau, kad silpnai kepa. Pridejau per daug obuolių, bet vis tiek labai skaniai gavosi. Razinos labai gerai dera čia.

 6. Taip, išbandžiau su neluptais (tinginys už baimę buvo didesnis). Pjausčiau plonom skiltelėm. Labiau jautėsi rūgštelė (antaniniai obuoliai buvo). Net dukrytė, išsinešus darban lauknešėlį, skambino iš valgymo vietos ir gyrė, kad tik mano pyragas (iš daugelio jos pastaruoju metu ragautų obuolinių) yra tokio ,,tobulai subalansuoto skonio”. Ačiū, Dalia, dalinuosi ditirambais su Jumis:)

 7. p.s. VISUS OBUOLIŲ PYRAGUS, KAD NE TAIP GREITAI SUSIVALGYTŲ, REIKIA PRADĖTI VALGYTI ATŠALDYTUS
  (PYRAGŲ MEGĖJAI)

 8. Kaip teisingai sudeti gerai subalansuotus produktus jeigu neturiu svarstykliu ???
  Uztai ir nekepu sito pyrago, nes neturiu svarstykliu….:)

 9. Cia taip skanei atrodo. Tai ir as uzsimaniau. Kepu. Paziuresiu kas gausis☺tikiuosi bus skanus😉

 10. to-bu-las!!! kepu kaip tik dabar antra syki. tik as dar “cerka” brendzio ipyliau, labai gera kvapa priduoda! 😉

 11. Sveiki,
  gaila, kad man pyragas nelabai nusisekė. 🙁 Man neiškilo tešla ir nežinau kodėl, nors tikrai dėjau kepimo miltelių. Todėl noriu jūsų paklausti, jūs dedate 1 kg obuolių, įskaitant su odele (neluptus) ar jau nuluptus? Nes manau, kad mano pyrage buvo perdaug obuolių (svėriau krupščiai ant svarstyklių, kad be odeles, supjaustytų būtų lygiai 1 kg), kurie nusmegino visą tešlą, todėl ir neiškilo. Taip pat ar tikrai kepti ant 160C ir tik 50 min? Ar negeriau kepti ant didesnės temperatūros, nes ant 160C aš kepiau ilgiau, nes mačiau, kad vis vien neiškepęs dar.

 12. obuolių 1 kg prieš išpjaustant sėklas, prieš nulupant.
  Nu tikrai gaila, kad nenusisekė, ko gera tikrai per daug obuolių buvo.

 13. Pries savaite kepiau būtent pagal ši receptą obuoliu dėjau nuluptų is akies pavyko tiesiog puikiai labai labai skanus tik reikia 175-18O temp kepti , šiandien bandau kepti su slyvomis jas aš apvoliojau cinamone, dabar žiūriu kas čia man gausis bet kvepia visi namai jau, vyras klausinėja kada ragausim 😂😂😂 aš įtariu kad bus gardus beja slyvų dėjau irgi is akies ir daug daug razinų 😂😂😂 labai aciu už receptą naudosiuosi dažnai vėliau parašysiu ar skanus buvo!👍👍👍👍

 14. Gavosi neblogas bet su obuoliais skanesnis linkiu visoms sekmės naujiems išbandymams

 15. taip gardžiai tas slyvas cinamone apvyniotas aprašei, kad ir man užsinorėjo

 16. Super skanus obuoliu pyragas. Pirmą kartą, kai pamėginau, buvau pamiršusi išsirašyti receptą, tai dabar sėdėjau ir ieškojau, kol radau. 🙂 Ačiū labai

 17. Gaminau jau gal 10 kartu – vyro megstamiausias 🙂 Pareikalavo gimtadienio proga 🙂

 18. man šiemet tik pagal šį receptą leidžia kepti.
  Aišku, galėčau ir pagal kitus, bet turėčiau pati viena juos valgyti.

 19. Šiandien kepiau pagal šį receptuką. Nuostabus pyragas gavosi, svarbiausiai nei saldus nei nesaldus. Viskas labai aiškiai parašyta t.y. gaminimo eiga. Ačiū labai!! Likau nustebinta. Jei kas galvojat ar kepti tai parašau imkit būtent šį receptą ir kepkite į valias.

 20. Labai skanu ir susinaudoja daug obuolių, kurie nenaudėliai kitaip sutreštų ir taptų nevalgomi 🙂

 21. Labai gerai pavyko šis obuolių pyragas. Dėjau visą kilogramą jau supjaustytų skiltelėmis obuolių. Skiltelės neplonos, storiausia vieta apie 1 cm. Obuolių nenulupiau, nes man labai gražu obuolių skiltelės su raudona odele. Pyragams niekada nelupu obuolių odelės, jeigu obuoliai iš savo sodo. Labai skanus, greitas, mažai terlionės

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *