Šokolado putėsiai

sokolado putesiaiO kaip daugiau gelbėtis nuo tos nenormalybės laikrodžių persukinimo, jei ne šokoladu?

Šokolado putėsiai

 • 100 g šokolado (ne mažiau 70 proc.)
 • mažiulytis žiupsnelis druskos
 • 3 kiaušiniai
 • 35 g cukraus
 • 1, 5 šaukštelio geros kakavos miltelių (kartais juos praleidžiu)
 • 100 ml plakamosios grietinėlės
 • lašelis kvapnaus likerio

Šokoladą sulaužyti gabaliukais, sudėti į metalinį dubenėlį, kurį uždėti ant puodo su verdančiu vandeniu ir ištirpinti. (Vanduo neturi liesti dubenėlio dugno).
Atskirti kiaušinių trynius nuo baltymų. Trynius gerai išplakti su cukrumi.
Baltymus išplakti iki standžių putų su žiupsnelyčiu druskos.
Grietinėlę irgi išplakti.
Į išplaktus trynius su cukrumi įlašinti kvapnaus likerio (Amaretto ar VannaTallinn) ir kakavos. (Nuotrauka viršuje – kakavos nedėta, mums atrodė, kad taip geriau. Nuotrauka apačioje – su kakava, irgi visai gerai). Gerai išmaišyti. Sudėti plaktą grietinėlę ir vėl sumaišyti.
Sumaišyti visą šį gėrį su tirpytu šokoladu.
Ir galiausiai – plaktus kiaušinių baltymus. Geriausiai maišyti su minkšta silikonine mentele raitant aštuoniukes ir nubraukiant nuo sienelių kol viskas pasidaro lygu ir vienoda.
Sudėti į indą ar indelius.
Palikti valandą šaldytuve, o paskui išsiimti ir šlovinti.

Odė džiaugsmui.sokolado putesiai

receptas pagal Oliverį, tik kiekiai trigubai sumažinti. Oliveris be 8 kiaušinių ir trijų plytų šokolado putėsių neplaka, o valgyti siūlo su sezamo pleiskanomis ir vyšniomis.

2 thoughts on “Šokolado putėsiai

 • 2015/04/19 at 20:58
  Permalink

  Šį vakarą skaitau vieną Tavo receptą, pyragas gerai, bet Varšuva geriau, galima pyragėlio nepasigaminti, netgi būnant Varšuvoje nedidelis nuostolis, jeigu neparagaut. Na Varšuvaartimiausiasiai galima pasiekti šeštadienio ryte.
  Skaitau toliau, šokoladinis putėsis gerai, bet šokoladas geriau, reikia atsikelti nuo kėdės ir nueiti į parduotuvę…Pagaliau, pagaliau perskaitau kvapnus likeris -chi, pirmadienį kaž kokį tai pirkau.
  Likerius perku tikrai ne kiekvieną pirmadienį, bet nematyta tara patraukė žvilgsnį, perskaičiau, kad pagaminta Baltarusijoje, na galvoju, jie į vakarus-Europą nevež blogo, reikia pabandyti. Pasirodo Amareto…Na pagaliau, susiradau pakaitalą, skubiai neįvyksiančios kelionės Varšuvon, Pyrago gaminimo, šokolado pirkimo

 • 2015/04/22 at 08:47
  Permalink

  oi tas baltarusiškas produktas sukėlė man smalsumą

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *