Kepti svogūnų žiedai

Skaičiau internete, kad perpjovus svogūną atsiveria piešinys, atkartojantis visatos sandarą. Nebūtinai patikėjau.

Skaičiau, kad iš svogūno galima iškepti pyragą. Patikėjau, bet vistiek patikrinau. Ne vieną kartą. Aha, tikrai galima. Ryžių – svogūnų pyragas (sotus, sultingas, ant danties patenka, rodos, vien tik ryžiai, bet kvepia svogūnais, prancūziškas pyragas (gal tokius vadina kišais, o gal kyšiais, nu suprantant, kišami į skarndį), karamelizuotų svogūnų pyragas (oi, tas yra liuks), Izos svogūnų pyragas su bešameliu (pirmą kartą jo iškepti atvyko Iza, bet paskui aš pati ne sykį pakartojau visokiose situacijose, susilaukdama aplodismentų), Olgos svogūnų pyragas su brynza ir Karpatų eglutėmis (ypatingai skanus, gaila, kad pas mus nėra brynzos, bet galima su feta).

Skaičiau, kad iš svogūnų gaunasi gera sriuba. Patikrinau, teisybė: svogūnų sriuba (neįvertina mano namiškių, bet jie jums ne autoritetas, ar ne?).

Apie tai, kad galima padaryti svogūnų vyną irgi skaičiau. Ai, kol kas netikrinsiu.

Svogūno žiedus iškepė Išrankusis. Įvertinome teigiamai – geras daiktas. O receptas paprastas.

Kepti svogūno žiedai

 • 1 didelis svogūnas
 • 1 kiaušinis
 • 2 šaukštai miltų
 • druskos, pipirų
 • keli šaukštai vandens
 • aliejaus kepimui

Svogūnus supjaustyti griežnėliais ir išnarstyti orbitomis, t.y. žiedais. Suplakti kiaušinį su maždaug 1 šaukštu vandens, dėti druskos, pipirų, miltų. Išmaišyti kad nebūtų gumulėlių ir paskystinti tešlą vandeniu iki tirštumo kai nuo šaukšto bėga, o ne drimba.

Įkaitinti keptuvėje aliejų – jo reikia gana daug, kad tyvuliuotų, o kepiniai jame galėtų plaukti. Sakykim, apie pusę cm storio sluoksniu, bet jei daugiau, tai dar geriau.

Padažyti svogūnų žiedus tešloje ir apkepti.

Valgant, apmąstyti Visatos sandarą ir klausimą, ar kitose planetose yra protingų būtybių.

11 thoughts on “Kepti svogūnų žiedai

 • 2012/02/25 at 17:31
  Permalink

  O yra žmonių nevalgančių svogūnų, nors aš neįsivaizduoju kaip be jų išsiverst. Labai mėgstu ir svogūnų žiedelius, tik kept nepatinka, per daug smulkūs 🙂
  Pyrago su lietuviška Vilkyškių brinza nebandėte kepti? http://www.vilkyskiu.lt/derinksuvynu/brinza

 • 2012/02/25 at 17:46
  Permalink

  su lietuviška brinza nebandžiau, aš jos išvis dar nesu mačiusi, bet manau, turėtų būti gerai.
  Svogūnų žiedeliai iš skonio tas pats svogūnas… tačiau šis receptas ne apie žiedus, kurie žydi, o apie žiedus, kurie yra ripkos.

 • 2012/02/25 at 21:14
  Permalink

  Aš irgi apie tuos pačius žiedus 🙂 O šios brinzos rasite visose prekybos centruose

 • 2012/02/26 at 13:10
  Permalink

  Aš kai mokiausi savo specialybės, per laboratorinį kaip garnyrą prie bifštekso irgi kepiau svogūnų žiedus, tik truputį kitaip. Žiedus apvoliojau miltuose ir mirkiau į paplaktą kiaušinio baltymą. Bet taviškiai atrodo sotesni.

 • 2012/02/26 at 21:50
  Permalink

  O jei vietoje miltų naudoti krakmolą? Kas tada?

 • 2012/02/26 at 22:36
  Permalink

  Dalia, o jei svogūno riekės į žiedus neardyti, gausis mėsingesni skrituliai. 😉

 • 2012/02/27 at 21:06
  Permalink

  Voverės, nežinau, nebandžiau 😉

 • 2012/02/29 at 13:09
  Permalink

  Laura, Vilma, visai įdomu būtų išbandyti.
  Voveres, su krakmolu aš irgi nebandžiau

 • 2013/01/12 at 16:18
  Permalink

  Pritariu jog yra žmonių nevalgančių svogūnų bet tai turbut jų bėda. O kaip pagaminti be svogūnų, juk daug kur jie reikalingi ir tinka. Žinau atvejį kaip bendradarbė apgavo savo vyrą kuris nevalgė svogūnų, padarė kažkokį patiekalą kuriame buvo svogūnų ir nemažai, suvalgė ir sako: skanu ir gerai kad nebuvo svogūnų. Nežinau ar daugiau pavyko nusplėpti svogūnus?

 • 2013/01/12 at 23:23
  Permalink

  Dalia, yra tokie svogunu ziedai – ripkos, ir yra kitas labai panasus patiekalas, kuris irgi vadinasi svogunu ziedai, bet tas jau panasus i ziedus, kurie zydi ! As asmeniskai nelabai esu megeja tu svogunu ziedu, kurie yra ripkos, bet tuos kurie panasus i ziedus tai as labai megstu, ir net nezinau kodel 🙂
  Pati gaminti tu svogunu ziedu as dar negaminau, tik restorane valgiau daug kartu, ir man labai labai skanu ! Svarbiausiai buna padazas kazkoks, kuris labai skanus. I to padazo sudeti tikrai ieina krienai ir dar kazkas…
  Sitas vaizdelis labai paprastai parodo, kaip pasigaminti tu svogunu ziedu, na viena kazkuria diena as isbandysiu…. tik dar nezinau kuria diena :)))
  http://www.youtube.com/watch?v=OwlEhRmVN-g

 • 2013/01/14 at 09:58
  Permalink

  kai darže svogūnai pražysta, galvojau tik puokštėms tinka arba išmest. O va, yra dar variantas – suvalgyt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *