“Popouveriai” – blynai iš orkaitės

Jorkšyro pudingas

Ar tai Jorkšyro pudingas? Hmm hmm, nu ką aš žinau, paieškau internete, kas tas Jorkšyro pudingas, randu, kad beveik tas pats, tik dažniausiai valgomas su mėsos kepsniais ir padažais. O štai tokie, iškepti nedidelėse formelėse, dažniau valgomi su sirupu ar uogiene Amerikoje vadinasi “popover”.

Perskaičiau kokius 7 receptus ir subendrinau: galima į tešlą įpilti tirpinto sviesto, bet nebūtina. Galima cukraus, galima prieskoninių žolelių. O galima ir be jų.

Man labai patiko. Nu labai jau lengvai padaromi. Blynai kepti orkaitėje. Buvo visokių dvejonių, kad gal man neiškils, kad gal ištraukus iš orkaitės subliukš, bet viskas kyla, tik duok karščio. Dėl vieno dalyko turiu perspėti – recepte surašau kiekius 6 popouveriams, tai prašau nesitikėti, kad čia daug. Viso labo vienas kiaušinis ir daug oro.

Popover’iai

kepti 6 keksiukų formelėse

 • 1 kiaušinis
 • 60 ml pieno
 • 60 g miltų
 • druskos
 • 1 šaukštelis cukraus (nebūtinai)
 • žiupsnelis vanilinio cukraus (nebūtinai)
 • 20 g tirpyto sviesto į tešlą (nebūtinai)
 • 10 -15 g sviesto įdėti į formeles

kiaušinį suplakti su druska ir cukrumi,

2pienu,

miltais. Gerai išplakti, kad jokių gumuliukų. Padėti tešlą į šaldytuvą bent 20 min (kol įkais orkaitė, arba dar ilgiau). Įjungti orkaitę, nustačius 200C.

Metalines formeles įkaitinti orkaitėje. Geriau būtų stačiais kraštais, bet jokių problemų nepatyriau ir su ranteliais. Būtinai turi būti metalinės formelės, kitaip bajeris nepavyks.

Kai orkaitė ir formelės įkais, greit ir atsargiai ištraukti, greit į kiekvieną įdėti po mažą gabaliuką sviesto (negalvokit, kad čia nuotraukoj labai dideli gabalai, jie tik taip atrodo, o yra visai plokšti. Nu gal kiek ir didoki, bet sviestas taigi skanu). Vietoj sviesto galima įpilti truputėlį aliejaus. Formeles su visu sviestu įdėti į karštą orkaitę 1-2 min.

Iš orkaitės capt, staigiai įpilti tešlos, užpildant maždaug pusę indelio. Viską daryti labai greit, kad metalas neatšaltų. Ir vėl į orkaitę.Kepti 12-15 min, t.y. po to, kai pasimatys, kad popuveris išaugo ir pakeitė spalvą, dar kokias 3 – 5 minutes.

Kepimo procesą stebėti labai įdomu. Pirmas 3 minutes kaip ir nieko nevyksta, paskui “popouveris” pradeda augti pradedant nuo kraštų ir vis dygsta aukštyn. Pirmą kartą kai kepiau, taip ir laukiau, kada pradės tikšti lauk riebalai, bet baimės nepasitvirtino, sviestas lieka viduryje lyg šulinėlyje.  Kepimo procesą stebėti galima tik pro langiuką, orkaitės jokiu būdu neatidarinėti, nes popouveriai susistresuos ir iš to strioko susiplos.

Tinklapiuose, kur ieškojau recepto, būdavo nurodytas žymiai ilgesnis kepimo laikas – iki 30 min. Gal ten indeliai didesni, nežinau. Patyriau, kad keksiukų formelėse tiek ilgai kepti nereikia.

Išjungti, 5 min dar palaukti neatidarinėjant orkaitės durelių, išimti ir valgyti iškart.

popover

6 thoughts on ““Popouveriai” – blynai iš orkaitės

 • 2015/03/22 at 08:07
  Permalink

  Aš kepu tik silikoninėse formelėse ir visada pavyksta. Mitas sugriautas 🙂
  Ir sviesto pagailiu į formeles įdėti.

 • 2015/03/22 at 12:44
  Permalink

  Tikrai, Julija? Mano visuose septyniuose perskaitytuose receptuose buvo parašyta, kad popoveriai kyla prislietę prie įkaitusio metalo, aš ir patikėjau. Dabar galvoju, reiks patikrinti.

 • 2015/03/23 at 15:35
  Permalink

  Prisidedu prie Julijos – aš tiap pat kepiau silikoninėse formelės – viskas puikiai pavyko 🙂

 • 2015/03/24 at 08:14
  Permalink

  sveiki kokio diametro turi buti formele ?

 • 2015/03/31 at 21:53
  Permalink

  mano formelės diametras gal kokie 4 cm, bet nemanau, kad čia labai svarbu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *