Pyragas su kopūstais

Aš neturiu jokių ekstrasensinių galių, neturiu net paprasčiausios nuojautos, jokie anapusiniai pasauliai su manim niekada nesusisiekia. Niekada nei jokie.

Išskyrus vieną pasikartojantį atvejį.

Kai įdedu kepinį į orkaitę (paprastai įdedu, nes tas plačiai naudojamas šaudymas į orkaitę man vis dar lieka mįsle)… taigi va, kai įdedu kepinį į orkaitę, iš kažkur man ateina žinutė, kiek minučių nustatyti laikmatyje.

Iš kažkur ateina žinojimas, kad pvz 37 minutes. Nu kai kuriais atvejais būna 43. Arba 52. Bet taip aiškiai aiškiai žinau. Taip ir nustatau, nesiginčyju.

Kepu pyragą su kopūstais, nes man visiškai absolučiai aišku, kad Ponas Didysis Ekspertas apsidžiaugs. Bet skirtingai nuo minučių laikmatyje, šis žinojimas nėra paslaptingas, jis atsiradęs iš ilgamečio bendro gyvenimo.

Pyragas su kopūstais

Įdarui:

 • apie 0,5 kg kopūsto
 • 1 svogūnas
 • 1 morka
 • 1 šaukštas aliejaus
 • druskos

tešlai

 • 100 g sviesto
 • 200 ml jogurto (arba kefyro)
 • 3 kiaušiniai
 • druskos
 • 150-170 g miltų
 • nubrauktas šaukštelis kepimo miltelių

Kopūstą supjaustyti šiaudeliais. Morką sutarkuoti. Svogūną susmulkinti ir pakepinti aliejuje iki skaidrumo.

Suberti morkas, sumaišyti ir kokią minutę pakaitinti kartu.

Suberti kopūstus (kurių atrodo nežmoniškai daug, bet tik iš pradžių). Užberti druskos, viską sumaišyti ir uždengus dangčiu kaitinti ant silpnos ugnies kol sukris pasipūtimas ir suminkštės. Gali trukti apie 10 min.

Jau galima įjungti orkaitę, nustačius 170C, ir per tą laiką kol kopūstai trokš, o orkaitė kais, pasidaryti tešlą.

Turim vaizdelį kur kopūstai jau pasitroškinę.

Sviestą ištirpinti.

Įmaišyti jogurtą. Arba kefyrą. Šįkart dariau su graikišku jogurtu.

Įmaišyti kiaušinius. Ir druską.

Miltus sumaišyti su kepimo milteliais ir įmaišyti į tešlą. Turi būti tirštoka, bet maišoma, o ne minkoma tešla.

Kepimo skarda maždaug A4 dydžio. Jei apvalią, tai galėtų imti kokių 24 cm skersmens. Kepimo popierius nėra labai būtinas, bet man su juo labiau patinka.

Dalį tešlos (maždaug trečdalį) paskleisti ant kepimo skardos.

Sudėti patroškintus kopūstus.

Ant viršaus – likusią tešlą.

Kepti 170C orkaitėje kol viršus gražiai apkeps (maždaug 36 minutes).

Tešla kaip greitas pyragas su pavasario žalumynais. Greitai ir lengvai užmaišoma, įvairiai pritaikoma, garantuotai pavykstanti.

One thought on “Pyragas su kopūstais

 • 2023/01/29 at 16:56
  Permalink

  Aš žinau, kad čia nusikaltimas, bet pabandžiau padaryti veganišką versiją, nes labai skaniai atrodė. Dėjau: vietoj sviesto – alyvuogių aliejaus (apie 70ml); vietoj kiaušinių – iš esmės nieko, tik naudojau miltus su tešlą kildinančiom medžiagom (bet kepimo miltelių irgi dėjau); vietoj jogurto – graikiško stiliaus avižų pieno jogurtą.

  Rezultatas: sėkmingas, nors galvojau, kad gali gautis ir kažkas visai nevalgomo. Sudorojau visą su pasimėgavimu : D Tešla nelabai iškilo, labiau priminė trupininio pyrago viršų, bet buvo skani. Kai darysiu ateity, bandysiu visokių kitokių variantų: dėti citrinos žievelės (gausis labiau itališkas variantas), daryti puresnę tešlą su akvafaba, mažinti aliejaus kiekį (jei nekenks skoniui), kopūstus maišyti su trintu šilkiniu tofu (kad būtų baltymų) ir t.t.

  Dar nesugalvoju, su kuo pyragą patiekti. Suvalgiau su ant grilio keptų cukinijų/pesto/riešutų salotomis, bet kažkaip neša tolyn nuo lietuviškos virtuvės, tad galvosiu vėl.

  Ačiū!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *