Šokoladinis pyragas su vyšniomis – pagal Izą

Kai kurie mūsų namų piliečiai jau senokai man bando įrodyti, kad “mūsų komps tikras grybs”, nes nepavelka kai kurių žaidimų. Ir aš atseit turėčiau kaip ta avelė pasipurtyti, pribarstyti pinigėlių ir nupirkti naują kompą. Aš tokių dalykų daryt neketinu, nes purtytis nemėgstu, visi mano pinigėliai saugiai sukrauti palėpėj, retkarčiais tik turiu pasiimti šakes ir užlipus juos apvartyti, išvėtyti, išvėdinti, kad nesupelytų. Žinot kaip būna, kai labai daug prištabeliuota…

Bet va šiandien aš irgi pamačiau, kad komps elgiasi kaip grybs: įkišau tą laiduką nuo fotoaparato, kad sulįstų į kompą nuotrauka su Nasi Goreng, bet komps apsimetė, kad nieko nebuvo ir niekaip nesureagavo.

Kol kas dar ne tragedija, nes turiu prištabeliuotų Izos pyragų nuotraukų, bet kaip čia reiks ateity daryt, tai tikrai jau man rūpestis.

Nes man patinka fotkinti, o paskui nuotraukas į kompą sukišti. O be to noriu pasigirti apie Nasi Goreng.

Beje, labai skanus Izos pyragas. Suvalgiau beveik visą, tik tuomet atsiminiau, kad dirbu fotoreportere, o paskui pabuvau reportere ir paėmiau iš jos interviu, t.y. receptą, kurį ji man perskaitė iš seno sąsiuviniuko. Dabar Iza yra Niujorke ir vaikšto po visokus Harlemus.

Šokoladinis pyragas su vyšniomis

  • 140 g šokolado
  • 250 g cukraus
  • 4 kiaušiniai
  • 140 g miltų
  • 250 g sviesto
  • 200 g riešutų
  • pora saujų šviežių arba šaldytų vyšnių

Šokoladą ištirpinti ant garų. Įmaišyti minkštą sviestą, cukrų, kiaušinius… ir viską, kas recepte surašyta. Riešutai turėtų būti paskrudinti ir susmukinti. Pabaigoj įmaišyti vyšnių (Izos sąsiuvinuke jų nebuvo, užtai buvo pyrage ir tiko tiesiog nuostabiai, kaip ir visuomet saldžiam daikte tinka lašelis rūgštumo).

Kepti 190C 20 min.

Iza pasakė, kad kepimo trukmė yra labai svarbu, nes per ilgai pakepus pyragas netenka savo ypatingos drėgmės.

Pyragas buvo apie 2 cm storio. Dabar tik pastebėjau, kad sudėtyje nėra kepimo miltelių. Hmmm…. tai gal jų ir nereikia?

Šitas Vroclavo vyrukas irgi nesiskubina naujo kompo pirkti, jo pinigiukai saugiai į pagalvę sukišti…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *