Naminiai sveikesni saldainiai snikeriukai

Pasakysiu jums, kad nufotografuoti snikeriukus man yra iššūkis. Daug kartų sunkiau, negu nufotografuoti Poną Didįjį Ekspertą, nešiojantį žabas kamufliažiniame ploščiuje, negu Emiliją, tyrinėjančią vilko pėdas miško keliuke, kai danguj pėdsaką brėžia lėktuvas iš Laperantos į Milaną, sunkiau, negu amarilius ant palangės bei krokus, išlindusius iš pievos.

Pasakysiu jums, kad nuotraukų su snikeriukais buvo papyškinta 82 štukos, oi visokių ir ružavų tulpių fone, ir ant ypatingai mažos dailios lėkštutės, ir iš viršaus, ir ant siuvimo mašinos Singer stalo, ir dar daugybė visaip kaip. Fotografavimo procese snikeriukų vis mažėjo, ir dabar štai jau nebėra nė vieno, todėl kol kas geresnių nuotraukų nebus. Kol nepadarysiu naujų snikeriukų.

Receptą atsiuntė man asmeniškai vienos kavinės, esančios Argentinoje, savininkas ir šefas, pavadinęs juos geriausiu 2021 metų atradimu. Kodėl sveikesni? Todėl kad nededama įprasto cukraus, visas saldumas tik iš datulių.

Saldainiai snikeriukai

  • apie 100 – 150 g datulių be kauliukų
  • keletą šaukštų (su didele kauge) žemės riešutų sviesto
  • 1-2 šaukštus avižų miltų arba maltų avižų dribsnių
  • sauja skrudintų sūdytų žemės riešutų
  • apie 100 g šokolado

Datules užpilti karštu vandeniu ir palaikyti 5-7 minutes. Jei datulės kietos, o tokios būna pigiausios, palaikyti vandenyje ilgiau. Nupilti vandenį. Sudėti į smulkintuvą (blenderį) ir sumalti iki vientisos masės. Dėti žemės riešutų sviesto ir išmaišyti.
Atskirti maždaug trečdalį masės. Į ją įmaišyti avižų miltų. Galima miltus prieš tai kiek paskrudinti ant sausos keptuvės. Jei masė labai skysta, įberti daugiau avižų miltų.
Stačiakampį indą (maždaug 12×12 cm dydžio, bet čia tik maždaug) iškloti maistine plėvele, sudėti masę su avižų miltais ir ją lygiai paskleidus paspausti šaukštu.

Ant viršaus sudėti masę iš datulių ir žemės riešutų. Palyginti. Užberti ant viršaus žemės riešutus ir juos šiek tiek įspausti į masę.
Suvynioti į maistinę plėvelę ir 30 min palaikyti šaldiklyje.

Ištraukus iš šaldiklio, supjaustyti gabaliukais. Man atsiųstame recepte buvo pjaustoma pailgais gabaliukais maždaug snikerio dydžio. Bet įsitikinau, kad geriau mažesniais gabaliukais vieno kąsnio dydžio.

Ištirpinti šokoladą. Juo dosniai aplieti saldainius, arba juos išmaudyti šokolade.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *