Morenginis vyniotinis

Būnu namuose. Susitvarkyti kokį nors stalčių man rankos nekyla. O išsikepti morenginį vyniotinį, apie kurį seniai galvoju, ir rankos kyla, ir kiaušinių turim.

Gaunasi labai geras. Jau numatau , kokios galėtų būti kitos variacijos. Labai geras morenginis vyniotinis!

Tik vienas dalykas blogai: čia susinaudoja keturių kiaušinių baltymai. Tryniai atlieka. Tai kas galėtų atsilaikyti, nepasidaręs gogel-mogelio? O jergutėliau, gogel-mogelis iš keturių trynių ir begalybės cukraus! Kas galėtų atsilaikyti? Tik ne aš!

Morenginis vyniotinis

 • 4 kiaušinių baltymai
 • 150 g cukraus (morengui)
 • 1 šaukštas citrinos sulčių
 • žiupsnelis vanilinio cukraus
 • 2 šaukštai su kauge miltų
 • 100 g skrudintų žemės riešutų (nieko tokio, jei jie sūdyti)
 • 200 ml plakamosios grietinėlės
 • 70 g cukraus (kremui)
 • 200 g (1 indelis) Philadelphia sūrelio
 • 2 šaukštai tiršto abrikosų džemo (nebūtinai)
 • konservuotų ananasų gabaliukų (gali būti konservuoti persikai ar pan)

Įjungti orkaitę, nustačius 170C.

Žemės riešutus supilti ant lentutės ir pakapoti peiliu, kad susismulkintų iki nedidelių gabaliukų.

Kiaušinių baltymus atskirti nuo trynių. Plakti baltymus mikseriu, palaipsniui suberiant cukrų, vanilinį cukrų, įpilant citrinos sulčių. Plakti, kol susiformuos standžios putos. Suberti žemės riešutus, įsijoti miltus. Atsargiai išmaišyti mentele.

Plaktus baltymus sudėti į skardą, kurioje įklotas kepimo popierius. Išlyginti. Standartinės orkaitės skardoje gausis apie 1 -1,5 cm storio sluoksnis.

Kepti 170C apie 15 min. Po tiek kepimo laiko mano morengo viršus buvo švelniai rusvas, bet nebuvo traškumo, paviršius buvo minkštas. Todėl dar papildomai kepiau 7 min. 150C.

Pasitiesti ant stalo kepimo popieriaus lakštą. Išimtą iš orkaitės dar karštą morengą “veidu žemyn” paguldyti ant naujo popieriaus ir nuplėšti popierių nuo ten, kur buvo apačia. Morengą su visu “nauju” popieriumi susukti kaip vyniotinį ir taip palaikyti bent 10 min. Arba tiek laiko, kiek reikės pasidaryti kremui.

Kol bus daromas kremas, išgriebti konservuotų ananasų gabaliukus iš sirupo ir palikti nuvarvėjimui.

Kremui: grietinėlę išplakti iki putų palaipsniui dedant cukrų. Pabaigoje įdėti sūrelį philadelphia ir viską kartu išplakti. Naudojau Philadelphia, nes jo turėjau namuose, bet manau čia tiktų ir maskarponė, ir gal net varškė. Išbandysiu kitą kartą, bet del philadelphia galiu pasakyti, kad buvo labai gerai.

Morengą išvynioti. Jei dar nėra visiškai atvėsęs, palaukti kol atvės. Užtepti kremą. Išdėlioti konservuotus ananasus. Abrikosų džemą užtaškuoti po truputį. Dėl ko čia tas džemas? Dėl kelių taškų ryškesnio skonio.

Viską suvynioti į vyniotinį. Palikti šaldytuve kelias valandas arba iki rytojaus.

Ne gražuolis. Bet tikras skanuolis!

P.S. pagal panašų receptą kepiau Velykoms. Morengą suskrudinau per daug, nu bet šįkart gražuolis gražuolis!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *