Violetinis cukrus

Šis receptas yra toks nuostabus, kad net kurį laiką dvejojau, gal jo niekam nesakyti ir turėti tik pačiai sau vienai. Kitiems nebent rezultatą parodyti, kad aikčiotų ir stebėtųsi.

Jeigu esate kur nors skaitę arba girdėję apie cukruotas žibuokles ar žibuoklių aromatą, tai žinokite, tai yra paplitusi vertimo klaida. Ne žibuoklės cukruojamos, iš jų daromi sirupai, kvepalai ar violetinis cukrus, bet kvapioji našlaitė. Viola odorata.

Skaitykite Žibuoklės demaskavimas

Kvapioji našlaitė auga pievose prigludusi prie žemės ir neypatingai pastebima. Gali būti, kad pirma pajusite švelnų labai malonų kvapą, tik paskui jas pastebėsite.

Violetinis cukrus labiausiai tinka elegantiškam apibarstymui. Kvapas nestiprus, bet malonus. Pasidaryti visiškai paprasta.

Violetinis cukrus

  • sauja kvapiųjų našlaičių žiedų;
  • 3-5 šaukštai cukraus

Našlaičių žiedus sudėti į smulkintuvą. Užberti cukrumi ir susmulkinti. Cukrus nusidažys violetine spalva ir šiek tiek sudrėks nuo našlaičių sulčių.

Suberti violetinį cukrų ant kepimo popieriaus ir išdžiovinti. Galima pravertoje orkaitėje ne karštesnėje negu 50C, arba kambaryje (bet saugoti nuo saulės, kad be laiko neišbluktų).

Ištraiškyti, kad nebūtų sulipęs kukuliais. Galima dar kartą prasukti smulkintuvu, bet jau tada bus milteliai, be to šiek tiek blyškesnės spalvos.

Saugoti tamsioje vietoje. Su laiku šiek tiek blykšta.

Iš kvapiųjų našlaičių taip pat gaunasi puikus violetinis sirupas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *