Kaip kepti karosus – su traškia plutele, be ašakų

Mes turime karosų tiekėją. Ji yra įžymi: užpernai ją rodė per kelias televizijas, ir ne kokį pusę sekundės, kaip mane per makareną, o normaliai, su pašnekinimais. Kai ji vaikšto po mišką grybaudama, nepažįstami miške sutikti vyrai klausinėja “ponia, tai kaip kimba?” Neblogas klausimas grybautojai, ar ne? Per tą žvejybą jai net nėra laiko kavyčių su rūmų damomis gerti, nei telefonu pliurpti, nei sirgti, nei Joniškio pletkais pasidomėti. Žvejoti išvyksta 4 valandą ryto, ogi prieš tai dar reikia sliekų pasikasti, po to dar reikia laimikį nuskusti, išdarinėti, iškepti ir cibulio laiškais gražiai apibarstyti.

Jau nebėr nė ko sakyti, kad karosų kepimo receptas ištobulintas iki tobulybės.

Kad netrukdytų karosų ašakos, nuskutus žvynus ir išdarinėjus, prie žuvies nugaros aštriu peiliu daromi įpjovimai maždaug kas 2 mm iki pat nugarkaulio. Pjaunama iš pradžių iš vienos pusės, paskui iš kitos. Per šonkaulius nepjaunama, tik prie nugaros ir uodegos, kur daugiausiai būna ašakų.

Padruskinama. Galima naudoti žuvies prieskonius, galima tik druską – kam kaip patinka. Žuvis padažoma į miltus – iš jųs susidarys labai skani traški plutelė. Dedama ant keptuvės su įkaitusiais riebalais. Jų turi būti pakankamai, apie centimetro sluoksnis. Kepama ant nemažos ugnies neuždengus dangčiu. Kai viena pusė gerai apskrunda, apverčiama ir apkepama iš kitos pusės. Iškart nuėmus nuo keptuvės, užbarstomi svogūnų laiškai ir krapai.

Su peiliu – šakute valgyti nepatogu, todėl prisimenama ukrainiečių išmintis: Птицу, рыбу и девицу трэба брать руками. (Ponas Didysis Ekspertas, kuris yra ir kalbų ekspertas, pasakė, kad nepaisant įterpto žodžio “treba” šią frazę parašiau visai ne ukrainiečių kalba, bet dėl to, kad “rukami” sutiko visiškai)

Padidinau vaizdelį tos vietos, kur buvo įpjovimai.

prieš kepimą atrodo šitaip. Šakutę padėti liepė Ponas D. Ekspertas, kad matytųsi dydžiai.

7 thoughts on “Kaip kepti karosus – su traškia plutele, be ašakų

 • 2012/05/26 at 21:06
  Permalink

  O kur dingsta ašakos? Išbyra per įpjovimus? 🙂

 • 2012/05/27 at 09:14
  Permalink

  ašakos neišbyra, kas su jom nutinka, lieka tik spėlioti – gal perpjautoj būsenoj suminkštėja. Nebesijaučia jų.

 • 2012/05/27 at 14:11
  Permalink

  Aa, nu gal sukepa tada. Reiks pabandyt, nes karosų niekad neperku vien dėl tų ašakų

 • 2012/05/28 at 20:04
  Permalink

  Nu tie ipjovimai ne vien karosams gerai, bet kokiai smulkiai zuvikei. Labai geras tas triukas, as esu isbandziusi simtus kartu ! 🙂

 • 2012/05/30 at 07:46
  Permalink

  taip, ypač lydekoms aktualu, jos labai ašakotos būna

 • Pingback: Žuvies kotletai iš karosų | Septyni virtieniai

 • 2016/07/15 at 22:35
  Permalink

  Šitą triuką pirmą kartą mačiau pas pajūrio gyventojus. Tik jie (profai) pjūvį daro nuo galvos, per nugaros šoną, iki uodegos (tiksliai per ašakas perrėžia). Valgydamas žuvį padariau išvadas, kad per pjūvį pateko karštas aliejus ir suspragino ašakas.
  Genialu, pats treniruosiuosi taip “kietai” iškept žuvį. (tarp kitko ašakota žuvis gerokai pigesnė) naudokitės workaround’u 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *