Kokoso sausainiai

kokoso sausainiaiJei čia sėdžiu prie kompo, o anie virtuvėj kaičia virdulį, aš neužuodžiu, ar jie sau kavą darosi, ar kitokius skystimus. Niekas nekvepia. Perku tą kavą, kuri, kaip skelbiama, kruopščiai atrenkama, gražiai skrudinama, nuo kurios turėtų raitytis kvapnus garas ir vilioti į mūsų kiemą praeivius. Nieko nesijaučia. Aš tada einu į virtuvę, kamšau nosį į tuščius ir pilnus puodukus, ir į tą indelį, kur persipilame kavą iš pakelio, ieškau kavos kvapo, bet nerandu. Kažin kodėl taip yra? Kažkas gal negerai su mano nosimi? Atsikemša tik kai Italijoj būnu, nes ten kava man kvepia.

Aną kartą Kirpėja man trumpindama plaukus, sakė, kad seniau Lietuvos kavinėse kava kvepėdavo todėl, kad iš panaudotų puodukų surinkdavo tirščius ir patiesę juos šiltose vietose džiovindavo, kad panaudotų dar kartą. Džiūdama ji ir kvepėdavo. Nežinau, nemačiau. Mano nė viena pusseserė kavinėje nedirbo. Bet kavą tada užuosdavau.

Vistiek aš ją geriu, tą nekvepiančią kavą. Norėčiau mėgti žalią arbatą, bet labiau noriu kavos. Su sausainiu.

Šitie man patinka, kad galima sunaudoti nuo kitų kepinių likusius kiaušinio baltymus, ir todėl, kad lengva padaryti, ir dar dėl gero skonio.

Kokoso sausainiai

 • 200 g cukraus pudros
 • 200 g kokoso drožlių
 • 3 kiaušinių baltymai

Baltymus išplakti iki standžių putų. Įmaišyti cukrų, dar paplakti, kad ištirptų. Įmaišyti kokoso drožles. Į tuos sausainius, kurie nuotraukoje, pateko šiek tiek mažiau kokosų, nes nuo namie buvusių 200 g šiek tiek jau buvo nuimta. Šaukštu dėti krūveles į kepimo skardą, paliekant didesnius tarpus, nes kepdamos jos pasiskleis į blynelius.

Makt į karštą orkaitę (180C ), neilgam, gal 10-12 min. Kai vos vos pakinta spalva – iškepę.

 

4 thoughts on “Kokoso sausainiai

 • 2013/05/09 at 08:54
  Permalink

  “Su sausainiu.” Viskas tuo pasakyta! Matau, esi savas žmogus, su kuriuo eičiau į žvalgybą. Žmogus, mėgstantis sausainius, negali būti nepatikimas.

 • 2013/05/10 at 09:33
  Permalink

  Vilma 🙂

 • 2014/04/30 at 12:35
  Permalink

  Aš tai, nepaisant visko, dažnai puaagnu save gaminant tai, kas skanu man, nors pas mane daugiausiai saldumynų suvalgo, hm, tikrai ne aš, o brolis Bet, laimė, dėl kokosų ir pakankamai daug ko mūsų nuomonės sutampa

 • 2016/02/14 at 00:55
  Permalink

  Cia tai geras butinai vasuioziu i maxima ir nusipirksiu kokosa dar su ta parakordine virvute kietai atrodo jei ta apyranke nusipinti tai ooooooooooooooo . uz 1000000lt parduok

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *