Antivirusinis šeivamedžio uogų sirupas

Tokie laikai… mes su mama dabar kasdien pasileidžiam antivirusinę programą. Jos pavadinimas Tatranskij čaj. Stiprumas 52 laipsniai – visą laiką man atrodė per didelis, todėl stovėjo kelis metus nepradarytas. Bet kai tokie laikai, tai yra pats tas.

O kad būtų dar kiečiau, pasidariau šeivamedžių uogų sirupo. Žinovai teigia, kad juodauogis šeivamedis (lot. Sambucus nigra) pasižymi virusus naikinančiomis savybėmis. Virusai šiandien sklando artimoje aplinkoje, taigi šeivamedis paleistas į kovą. Uogos, nuskintos nuo krūmo kaimynų kieme, kai nieks nematė.

Šeivamedžio uogų sirupas

  • gerai prinokusių juodauogio šeivamedžio uogų
  • vandens
  • cukraus
  • citrinos
  • čiobrelių, imbierų (nebūtinai)

Uogas nurinkti nuo kotelių. Jei pasitaikytų kokia uoga neprinokus, tos neimti. Skaičiau, kad šakelės arba neprinokę uogos turi poveikį žmogų suliekninti, nes nuo jų pradedama viduriuoti. Tiesa ar ne, nesiryžau tikrinti. Taigi uogas nurinkti nuo kotelių. Nuplauti.

Sudėti į puodą ir užpilti vandeiu tiek, kad apsemtų. Virti apie 15 minučių. Galima papildomai įdėti imbiero arba čiobrelių.

Sutraiškyti uogas (bulvių grūstuvė tiks).

Perkošti per marlę. Į gautą skystį dėti cukraus – maždaug 70 proc nuo skyscio kiekio. Išmaišyti. Įdėti plonai nupjautą geltoną citrinos žievelę. Užkaitinti iki virimo. Įspausti citrinos sulčių.

Supilti į butelį.

Galima sirupo siurbtelti tiesiog įsipylus į šaukštą. Dar geriau – įsimaišyti į karštą vandenį. Labai graži intensyvi spalva ir geras skonis. Šeivamedžio uogų sirupas – mano karys antivirusiniame fronte, kartu su tuo mano minėtu iš Slovakijos.

Tik žinokit, aš ne daktarė. Kad antivirusinis, atkartoju ką girdėjau bei skaičiau vienur kitur, bet garantijų neduodu.

Receptas iš įvairių šaltinių, bet daugiausia iš tinklaraščio Su šaukštu aplink pasaulį.

Vasaros pradžioje galimą daryti juodauogio šeivamedžio žiedų sirupą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *