Keptos paprikos

Paprika turi savo gerbėjų ir savo nemėgėjų. Dar yra perbėgėliai, kurie iš pradžių buvo nemėgėjai, paskui tapo gerbėjai. O va tokių, kurie iš gerbėjų perbėgtų į nemėgėjus nepažįstu.Paprika kai paima į nelaisvą, tai ir nebepaleidžia.
Ahaaaa… buvo laikai, kai mama atsidarydavo stiklainiuką “Lečo”, mes su sese tik užspaudžiam nosis ir lekiam iš virtuvės tolyn nuo smarvės. Paskui aš gana greit perbėgau pas gerbėjus, o sesė buvo atsparesnė. Kartais pasisodindavo paprikų savo šiltnamiuke “nesvarbu, kad jų nemėgstu, bet labai gražiai auga”, bet galų gale ir ji kapituliavo.

Pernai rudenį buvau radus internete nuostabių keptų paprikų užkandį, pernai rudenį jį pasigaminau ir labai teigiamai įvertinau. Šiemet norėjau pakartoti ir nors užsimušk pernykščio šaltinio neberadau. Pasigaminau taip kaip atsiminiau, paskui paaiškėjo, kad kišimo į maišiuką etapą praleidau, bet vistiek viskas gerai gavos. O paskum aptikau, kad mane sužavėjęs įrašas buvo Tinginiuose, kurie verda. Ten daug ko įdomaus randu…

  • Paprikas pakepti orkaitėje iki juodų pūslių. Sudėti 10 min. į celofaninį maišiuką arba suvynioti į foliją. Po to lengvai be pastangų nusilups odelė, bet reiks šiek tiek pasiterlenti šalinant sėklikes.
  • Supjaustyti patogiais valgyti gabaliukais.
  • Sumaišyti balzaminį actą su druska, cukrum, juodais pipirais, traiškintais česnakais, aliejumi, petražolėmis.
  • Sudėti paprikų gabaliukus į marinatą ir palikti ilsėtis ramybėje kelioms valandoms.

One thought on “Keptos paprikos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *