Kapučino su rageliu Litomeržice

litomericeKapučino ir ragelis su kremu. Norėjau kažko skanaus, bet tik paskui pamačiau, kad yra tiramisu. Po to, kai pamačiau siaubą keliantį faktą, kad čekiškas romas, apie kurį visi sako, kad pigus, kainuoja 311 pinigų. Kramtydama ragelį, užgerdama kapučinu tai verčiau į litus, tai nebeverčiau, ir visaip man atrodė per daug.

Kavinės vitrinoje tarp pyragaičių pridėta žaislinių lėktuvėlių ir dar tokių dalykiukų kaip varlytės su kaspinėliais ir saulės su šypsenėlėm. Nesuprasi, ar skirta valgyti ar ne. Lėktuvėliai tai ryškiai ne, bet varlytės… ką aš žinau. Aš tik pastebėjau tiramisu ir svarstau, ar aš jo noriu.

Čia iš viso yra trys staliukai. Prie kito toks vyrukas pasidėjęs kompą ir arbatos stiklinę. Man labai gerai matosi, kad jis žiūrinėja kompe žaidimus ir negali apsispręsti, ar savo herojumi rinktis meškį ar papūgą.

Yra dar kita salė, iš ten atsklinda balsų gaudesys ir cigaretės dūmai.

Ant sienos dyyyyyydelis ir išsamus meniu su paveiksliukais, ir aš matau, kad čia yra visokių palačinkų, ir su marmeladu, ir varške, ir dar kažkuo, o mažesnėm raidėm paaiškinta, kad tai pancakes. Iki šiol galvojau, kad palačinka reiškia kulinarinio blogo autorę… tai išeitų, kad ji pasivadino blynu?

Ant mano kapučino pribarstyta cinamono. Garsiai burzgia šaldytuvai, neaiškiai murmuliuoja radijas. Staiga vyruko, besirenkančio žaidimus, telefonas sutrimitavo trevogą ir kad sušuks: „počta!“ Nu kad jau taip, tai eisiu į muziejų.

8 thoughts on “Kapučino su rageliu Litomeržice

 • 2013/01/28 at 13:57
  Permalink

  Ach, tai išsipildė Jūsų planas- chuliganas aplankyt Čekiją su kilniu tikslu, o tuo pačiu ir pasidairyt. Kaip smagu, kad žmonės netrypčioja vietoj (čia aš apie save), o savo užmačias įgyvendina.Sėkmės, perkant ragelių formas 🙂

 • 2013/01/28 at 16:19
  Permalink

  ai, ragelių tai nebežinau ar labai man dar reikia…. svarbu buvo priežastį rasti išsijudinti. Litomežice labai gražus miestas, visiem rekomenduoju.

 • 2013/01/29 at 12:03
  Permalink

  Puikių įspūdžių!

 • 2013/01/29 at 23:15
  Permalink

  Jooo, tarp meškos ir papūgos ir aš neišsirinkčiau… Va būtų šuo ir katė – tai iškart aišku, ką rinktis.

 • 2013/02/08 at 19:37
  Permalink

  Dėl ‘palacinka’ ir aš tik dabar susimąsčiau, o pagūglinus tikrai, pasirodo, kad tai lietinis blynas 🙂 iki šiol aš irgi tik kulinarinio blogo autorę žinojau 🙂 Smagu tamstos straipsnius skaityt… 😉

 • 2013/02/09 at 11:36
  Permalink

  Dalia, man smagu, kad jums smagu. Būkit žmonės, nevadinkit manęs tamsta.

 • 2013/02/09 at 18:36
  Permalink

  Prašom neįsižeisti, be jokių negerų ketinimų pasakiau tą “tamsta”. O prašymą pažadu išpildyt 🙂

 • 2013/02/10 at 14:14
  Permalink

  neįsižeidžiam 🙂 bet žinai, šiais jaunystės kulto laikais labiau norim būti mergičkom, nei tamstom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *