Paslaptingos figūros ant šv. Vito katedros

šv. Vito katedraŠvento Vito katedra pribloškia grožiu. Tikrai. Turisto darbas yra ją nufotkinti, tačiau užgriebti įmanoma tik iš toli, iš kitos upės pusės arba bent nuo tilto. Iš arti gaunasi arba nesąmonė arba detalės. O jos nepaprastai įdomios ir man visiškai nesuprantamos.

Bet pirmiau įkeliu koją vidun. Prie įėjimo pastatytos metalinės tvorelės, kad turistai nesigrūstų bele kaip, o susirikiuotų tvarkingai. Sausį neaktualu: yra tų žmonių, bet ne baisiai. Kokį 10 metrų į katedros vidų galima įeiti be bilieto. Čia visų kalbų gidai atsiveda savo laimikius. Grupelės nedidelės, 3-10 žmonių. Rusiškai bet su akcentu kalbantis gidas rodo savo grupei mozaiką – čia pasaulio kūrimas: viena, dvi, trys…aštuonios dienos. (Aš tyliai stebiuosi – aštuonios?!). Sako, kad vadinasi švento Vito katedra, nes joje yra laikoma relikvija – Vito ranka. Turistė tikslina – tai ar tuos numirėlius po gabaliuką išsidalina bažnyčios? Gidas patikina, kad taip, bet pavyzdžiui karaliai ir vyskupai čia palaidoti čieli. “Čia palaidoti?”- nustemba turistė. Aha, kažkur čia.

Mes visi tiek suėję pavieniai, tiek su grupėmis būtinai fotografuojame vitražus. Man nieko gero nesigauna. Vaikino iš Korėjos telefonas ir tai geresnius kadrus daro – žinau, nes paprašė paspausti mygtuką. Pats norėjo būti kadre. Gi grįžus namo prireiks pateikti įrodymus, kad jis tikrai čia buvo. Vitražai nepaprastai gražūs, nors siužetus suprasti sunku. Didžiulio lango viršuje Dievas su raudonu chalatu atrodo pobaisiai.

Didžioji katedros dalis užtverta, sargybiniai įleidžia tik tuos, kurie susimokėjo. Man užteko ir tų 10 metrų. Ir pribloškiančio grožio iš išorės. Su daugybe keistų, nesuprantamų detalių.

Na, šitą tai dar supratau – atnešama ranka.

katedra Praha

Nesuprantamos lyties persona. Rankoje dūdelė, kitoje – turbūt arbaletas. Prie juostos – kinžalas. Iš po sijono padalkų žiūri kažkoks gyvis. Galvotum, ant jo joja. Bet kaip ir mažokas tokiam raiteliui.

šv. Vito katedrašitas tai akivaizdžiai ne žmogus. Turi kažkokius nusususius sparnus. Žmogų jis prisėdo. O gal tik žmogaus galvą?

šv. Vito katedračia būtų kaip ir žemiška moteris. Pasistengsim nekreipti dėmesio į vamzdį, kyšantį jai iš gerklės. Bet va, natūralus noras prisidengti papus… O kieno ten pėdą laiko kita ranka?

šv. Vito katedrao čia Paskutinio teismo dieną angelai jama teisiuosius. Tie nors ir teisūs, bet persigandę. Nesupranta, kas čia vyksta. Galvoja, ateiviai gal juos grobia. Ilsėjos ilsėjos sau ramybėje, o čia staiga burdaks prasideda. Man tik neaišku, kodėl jie kapuose gulėjo nuogi. Ir po kelis vienam karste.

šv. Vito katedrane, bu bet tikrai, kodėl tokie nuogi palaidoti?

praha, mozaikanu ir finalmente kai kas tinkamo kulinariniam blogui. Irgi nuo šv. Vito katedros sienos. Tai yra, nuo vartų. bent jau siužetas aiškus.

šv. Vito katedra

 

 

 

 

 

8 thoughts on “Paslaptingos figūros ant šv. Vito katedros

 • 2013/02/06 at 14:49
  Permalink

  Tiek kartų buvau Prahoj ir niekad atidžiai detalių neapžiūrėjau 🙂 Ačiū, praskaidrinot dieną nerealiai 🙂

 • 2013/02/06 at 17:36
  Permalink

  bendravarde, turbūt pirkaisi bilietą ir ėjai toliau… o aš tik iš paviršiaus.

 • 2013/02/06 at 20:01
  Permalink

  Kaip visada- 10 balų!!!Labai įdomu!

 • 2013/02/07 at 16:50
  Permalink

  oi, smagu skaityti – įžvalgos gilios ir tuo pačiu šviežios 🙂 skanu be galo

 • 2013/02/07 at 17:17
  Permalink

  Rimante 😀 ne gilios visai, paviršutiniškos

 • 2013/02/11 at 16:12
  Permalink

  Nu gal ir ne nuogus laidojo, ale žinai, tais laikais medžiagos natūralios, ne syncetika kokia – neatlaikė iki Paskutinio Teismo. 😀
  O kodėl po kelis vienam grabe, man irgi fantazija neišneša… Gal jie po vieną buvo, o paskui perpakavo, kad lengviau būt transportuot į aną svietą? Angelai gi ne malūnsparniai kokie, daug nepasikraus…

  P.S. Manrods, po tuo su triūbele ir arbaletu yra šerns.

 • 2013/02/11 at 17:01
  Permalink

  oi negaliu, juokiuos… perpakavo.
  Tas galėtų būti šerns, bet tada tas susirietęs daiktelis ne jo uodega, o kažkas kitas.

 • 2013/02/11 at 17:39
  Permalink

  Tai ten užpakalinis kumpis, ne uodega. Nebent uodegos su kanopom būn. Nors ta koja kiek atšokus nuo šerniuko atrodo, bet tai kur neatšoks, kai jį taip primygo… 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies