Grikiai su kelmučiais

grikiai su grybais– Nu tu blyn, jau visai. Grybai su grikiais! Kvailiau nieko negalėjai sugalvot? (čia reikėtų didžiosiom raidėm rašyt, nes pasakyta buvo pakankamai garsiai)

– Čia ne aš sugalvojau, čia receptas iš interneto… (tai mano frazė – mažulytėm raidytėm, o daugtaškis, nes nespėju užbaigti sakinio)

– Tegu jie patys internete tokias nesąmones valgo!

– Bet sakei man pažiūrėt rusiškam internete su žodžiu “opiata” ką galima padaryt…

– Bet tik jau ne su grikiais!

– O jeigu rusiškam internete buvo su grikiais? (daugiausia tai buvo marinuoti kelmučiai, bet radau ir vieną sriubą su kelmučiais ir grikiais, kurią aš patobulinau iki košės, kad tik viena, ir kad ne košė tai nesvarbios detalės, svarbiausia, kad buvo, ane?)

– Nu gerai, valgysiu, kur aš dėsiuos. (Ponas Didysis Ekspertas didžiuojasi tuo, kad yra neišrankus maistui ir valgo viską. Nu tik išskyrus visiškas nesąmones. Kurį laiką abu valgom tylomis, ir tada vėl aš klausiu:)

– Gal čia reiktų kokios šviežios daržovės?

– Nereik, ir taip skanu.

– SKANU? (dabar jau aš didžiosiom raidėm, nes iš nuostabos)

– Skanu. (man, beje, irgi)

Grikiai su kelmučiais

 • 1 stiklinė virtų kelmučių
 • 1 svogūnas
 • 50 g sviesto
 • 300 g grikių

Ne, grybų stiklinėmis nematuoju, tai tik apytiksliai kiekiai. Virtus kelmučius reikia susmulkinti.  Aš turiu tokį indą su besisukančiais peiliais, bet galima būtų ir mėsmale. Grybai turi būti nedideliais gabaliukais. Man buvo netikėta, kad virti kelmučiai iš vandenio padaro kisielių, o su besisukančiais peiliais tai išvis susiplaka putos lyg šampūnas, bet kad šiemet kitokių grybų pas mum nėra.

Uždėti virti grikius. Svieste pakepinti smulkiai pjaustytą svogūną. Tam reikalui sunaudoti tik dalį recepte nurodyto sviesto kiekio. Kai apkeps, supilti smulkintus kelmučius. Įberti druskos ir juodų maltų pipirų ir kaitinti pamaišant, kol nugaruos perteklinis skystis.

Sumaišyti su išvirtais grikiais. Įdėti dar sviesto.

Sugalvoti pasiteisinimą, kai namiškiai rems prie sienos, kas čia per nesąmonė grikiai su grybais. Jokia ne nesąmonė, viskas čia gerai.

 

 

3 thoughts on “Grikiai su kelmučiais

 • 2013/09/30 at 12:45
  Permalink

  Jokia ne nesąmonė, o puikus derinys. Kai nesugalvoju ką valgyti, valgom grikius su grybų padažu arba tiesiog sumaišytus su keptais grybais su svogūnais. Pasaka, kaip skanu su stikline kefyro. 🙂

 • 2013/10/02 at 15:52
  Permalink

  ma tai čia ir gėris.

 • 2013/10/06 at 11:43
  Permalink

  Neįsivaizduoju, kaip galima tokį dalyką vadint nesąmone. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *