Dešrelių užkandis

(Tinkalaraščio skaitytojos Mažosios G. laiškas, receptas ir nuotraukos)

Tokiais atvejais, kai šaldytuve užsilieka nenaudojamos ir jau prie galiojimo pabaigos artėjančios dešrelės į pagalba ateina močiučių išmislai. Šiam, vaikystę primenančiam, užkandžui reikės ne tik dešrelių, bet ir mielinės tešlos, žinoma, jūs ją galite nusipirkti arba pasigaminti. Jei jau gaminsitės, galiu padėti su receptu.

Mielinė tešla:

  • 300ml šilto pieno (galima naudoti ir vandenį)
  • sviestas (valgomojo šaukšto dydžio gabalėlis)
  • 11g. sausų mielių
  • 2 arbatiniai šaukšteliai cukraus
  • druskos žiupsnelis
  • miltai
  • 1 kiaušinis

Įdarui: Dešrelės

Pieną reikia šiek tiek pašildyti, tiek, kad įkišus pirštą nesinorėtų jo greitai ištraukti lauk ir tiek, kad įkišus pirštą jis nenušaltų. Kai pienas yra reikiamos temperatūros jame reikia išmaišyti cukrų ir druską, sudėti mieles bei šiek tiek miltų ir viską išmaišyti. Paviršių apibarstyti miltais ir palikti stovėti, kol mielės išsiverš pro miltus. Kai įvyksta šis procesas, krauname miltus, tačiau ne per daug, tik tiek, kad galėtume užminkyti minkštutę tešlą bei nepamirštame lydyto sviesto gabalėlio. Aš visuomet uždengiu indą, kuriame yra tešla maistine plevele ir pakišu po keliom antklodėm, kad tešla ramiai sau kiltų. Šis procesas nėra labai greitas, gali trukti valandą, gal netgi dvi, truks ir parą jei pastatysit žiemos metu tešlą į balkoną. Kai jau pagaliau tešla pasiekia savo ūgio ribą ją reikia perminkyti. Jei limpa prie rankų, turėkite gynybos priemonę – miltus.

Baigus su tešla telieka atsignybti gabaliuką, jį iškočioti. Gavus blyną į jį suvynioti dešrelę ir supjaustyti. Jei norite galite pjaustyti didesniais gabalėliais, bet visuomet gražiau, kai ant stalo puikuojasi mažiukai užkandžiukai, vieno kąsnio.

Kai jau turim daug tokių mažyčių kąsniukų, dedame juos į blėką. Aš visuomet viską kepu ant kepimo popieriaus, tuomet dingsta bet kokia galimybė, kad prikeps rūryte gaminamam maistui, taigi sudedame juos ant kepimo popieriaus, įgrūdame į orkaitę ir laukiame kol šiek tiek pakils, tuomet ištepame kiaušiniu ir pabarstome mėgstamais prieskoniais. Laukiame, kol paruduos ir kišame skrandin.

Pagarbiai, Mažoji G.

One thought on “Dešrelių užkandis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *