Plikyti pyragaičiai

Jeigu man pačiai nelabai pavyksta plikyta tešla, tai dar nereiškia, kad ji niekam tikus.

Va Germinai pavyko iš pirmo pabandymo, net pati nustebo, kad taip lengvai ir taip sėkmingai. Iki kol skėriai sulėkė ir sulesė, spėjo dar nufotkinti ir vaizdelį atsiųsti.

Pyragaičiai:
150g miltų
4 kiaušiniai (gali užtekti ir trijų)
120g sviesto
truputis druskos ir cukraus
250ml
įjungiam orkaitę 200C. Į puodą įpilam vandens, sudedame sviestą, žiupsnelį druskos, cukraus ir kaitinam ant ugnies, kad sviestas ištirptų. Kai tik vanduo su sviestu užverda, įpjį suberiami miltai ir intensyviai išmaišoma kad viskas lengvai atšoktų nuo puodo sienelių ir susimaišytų į vientisą tešlos kamuolį. Toliau po vieną sudedami kiaušiniai ir išmaišomi.Tešla šaukštu sudedama į skardą, paliekant tarpus. Kepama apie 25 minutes nedarinėjant orkaitės. Kepti kol paruduos.
Padaryti dugne skylutė, paskui per tą skylutę, kai pyragaičiai atauš, prikimšit kremo.
Plikytas kremas:
4 tryniai
1 šaukštas miltų
2 šaukštai cukraus
250 ml pieno
vanilės
dubenyje su mikseriu iki baltumo išplakite trynius su cukrumi ir vanile, kai išsiplaks, sudėkite miltus ir gerai išmaišykite. Pieną užvirti. kai pienas užvirs, jį plona srovele užpilti ant išplaktų su cukrumi trynių. pilti nedidele srovele intensyviai maišant, kad nepasidarytų kiaušinienė…
tada viską supilti atgal į puodelį, kur virė pienas, ir ant vidutinės ugnies kaitinti nuolat maišant, kol viskas užvirs ir sutirštės. kai užvirs kremas, leisti paburbuliuoti iki minutės ir nukelti nuo ugnies, leisti jam ataušti.
Dabar paskutinis žingsnis – prikimšti pyragaičius kremu. geriausiai tai padaryti konditeriniu švirkštu, jei neturit, tai galima tai padaryti su maišeliu.. arba iš viso nebūtina, galima pyragaičius tiesiog perpjauti ir į vidų įdėti kremą šaukštu.
Receptas iš Beatos virtuvės, kurios tinklaraštis beveik toks pat fainas kaip mano, tik ji žinomesnė, nes ją rodė per TV.

One thought on “Plikyti pyragaičiai

  • 2011/11/03 at 12:04
    Permalink

    Dabar ir as busiu garsi 😀
    Kai dariau krema i ji dar idejau plaktos grietineles, kaip ir rekomendavo Beata, nes man kazko tame plikytame kreme truko..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies