Figos

Pirmiausia tai svarbu atminti, kad būnant Italijoje nereikia garsiai sakyti “figos”, ir nebandyti to medžio vadinti “figa”, nes jų kalba gaunasi kažkas nepadoraus. Ar bent pikantiško. Kas gal ir nieko blogo, bet tokius žodžius vartodamas bent jau turi suprasti ką sakai. Kaip tas medis vadinamas padoriai itališkai, dar iki galo nesupratau. Iki šios dienos nežinojau, kokiu metu laiku jo vaisiai valgomi – kasdien eidama iš Basetti į Centrą praeidavau kelis medžius, ir vieną sykį net arti priėjus juos apžiūrėjau, ir vieną vaisių nuraškius išbandžiau, bet man jis pasirodė kažkoks įtartinas, gal nedanokęs, o gal supuvęs, tai toliau eidama jį išspjaudžiau.

Figos medis, beje, auga labai gražioje ir paslaptingoje vietoje. Prieš jį prieinant, sutinki arkliuką, prie kurio pakabintas užrašas “Neduokite arkliui duonos, grazie”. Jis yra ponis, lopais rudas, lopais baltais, kai jį pamatau, neduodu jam duonos, bet sakau “arkliu-uk!” ir jis suprunkščia. Toliau prieinu pašto dėžutę, kurios žiotys jau apaugę voratinkliais (nuotrauka nusiųsta Ritai: jei randate įdomių pašto dėžučių, prašau jas nufotografuoti ir nusiųsti Ritai). Toliau prieinu šalia kelio augančią kriaušę, o už kokių septynių metrų nuo jos – obelį. Keista yra tai, kad kriaušės vaisiai guli nukritę ne po kriaušės medžiu, o po obelimi. Tai yra labai mįslingas reiškinys, nes po obelimi matau ne vieną kriaušę, ne dvi, o bent jau septynias, išeitų, kad jos užriedėjo į kalną. Nesuprantu kaip.

Dar už kelių žingsnių palei kelią auga figos medis, o dar toliau – levandos krūmas, nuo kurio retsykiais nusiraškau lapelį įsidėti į kišenę arba tarp knygos lapų.

Šiandien einant įprastu keliu, arkliuko nesutikau, tačiau mane aplojo juodas šuniukas, o tai sukėlė visą gerų pasekmių grandinę. Drausminti šuniuko atėjo moteriškė, kurios aš galėjau paklausti apie figos medį. Tokie paklausimai, kaip žinia, provokuoja vaisiaus nuskynimą ir davimą paragauti.

Sužinojau, kad figos vaisių sezonas yra rugpjūtis – rugsėjis. Jie turi du medžius, vienas veda žalius vaisius, kitas – violetinius. Reikia nusilupti ir valgyti šiaip, arba labai skanu su sūriu. Dar jie verda figų uogienes ir kepa pyragus su jomis.

Vienu gautu vaisiumi pasidalinau su Elija. Čia labai geri ir vertingai vaisiai, turintys daugybę natūralaus kalcio,- pasakė jis. Beirute jis turi visą figų sodą ir iš vaisių verda labai skanią uogienę, maišydamas jas su graikiškais riešutais. Parodė, kaip reikia nulupti prieš valgant. Aš savo gautas figas pralupau, prakandau, nufotkinau ir suvalgiau. Prie gretimo staliuko sėdėjo viena iš klounų, bet kraipydamasi su savo fotiku prieš prakąstas figas juokingesnė už klounę buvau aš. O juokingesnė už mane dar kita klounė, bandanti nufotkinti povą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Facebook Like Button for Dummies