Špinatų ir fetos pyragas

viskas taip greit tampa praeitimi. Rodos ką tik valgėm šį pyragą, o dabar vieni valgytojai Kroatijoje, kiti Kepaliuose, dar kiti į Notingemą ir Kauną išvyko iškart po čeburekų…

Ką tik raškiau nedidelius špinatų lapelius, o dabar jie dydžio vos ne kaip varnalėšos, gretimoje lysvėje jau raudonos braškės, o gražieji vildalgiai jau beveik visi nužydėję.

Kažkada gaminau panašų pyragą, įkvėpta graikiškos spanakopitos, dėl įvairių aplinkybių iki neatpažinimo supaprastintą, bet gerą (Sluoksniuotos tešlos pyragas su fetos tipo sūriu ir žalumynais), pasižiūriu aną tinklaraščio įrašą, gi jau du metai praėję! Tada rašiau, kad pas mus filo tešla nesiveisia, o dabar jau gavau jos pačiupinėti, baklavą iškepti, į šaldiklį įsidėti, ir net sužinojau atsakymą į kažkada komentaruose užduotą klausimą: ką daryti, jei iš šaldiklio išsitraukei visą pakį tešlos, o reikia tik pusės jos. Atsakymas: likusią sandariai suvynioti, kad nesudžiūtų, ir laikyti šaldytuve. Nieks jai nenutinka. Aš buvau nusiteikus palaikyti kokią savaitę, bet biškį užmiršau, tai išgulėjo daugiau kaip mėnesį. Nieks nenutinka. Kai pagalvoji, gi sudėtyje nėra nei sviesto, nei kitų riebalinių – baltyminių produktų, kurie sugestų. Svarbu tik neleisti išdžiūti.

Pyragas su špinatais ir fetos sūriu

 • 4-5 lakštai filo tešlos
 • 100 g sviesto
 • 200 g fetos sūrio
 • pora saujų špinatų ir kitokių žalumynų
 • svogūnų laiškai, krapai

Mano kepimo formos dydis su filo lakštų dydžiu santykiauja taip, kad lakštą įklojusi į formos dugną, kitu skvernu dar galiu viską užkloti. Su kitokiom formom gal būtų kitaip, bet filo tešla atlaidi, ją galima visaip sulankstyti ir suglamžyti. Svarbu tarp sluoksnių patepti tirpinto sviesto. Tvarkingi žmonės kiekvieną sluoksnį ištepa naudodamiesi teptuku, labiau atsipūtę – šiek tiek pataško tirpinto sviesto šaukštu, bet iš tikrųjų galima padrožti ir ką tik iš šaldytuvo išimto sviesto ir nedidelius gabaliukus pamėtyti tarp lakštų. Esmė ta, kad sviesto turi pakliūti į kiekvieną tarpelį tarp tešlos lakštų. Arba bent jau į kas antrą.

Įdarui fetos sūrį sulaužyti nedieliais gabaliukais. Špinatus ir kitus žalumynus (balandas kokias nors, jei špinatų mažokai) supjaustyti. Galima šiek tiek pašutinti and aliejumi pateptos keptuvės, kad sukristų tūris (bet, žinokit, nebūtinai). Sumaišyti su feta, įberti dar svogūnų laiškų ir įkrapinti krapų. Sudėti į kepimo formą ant tešlos (4-5 sluoksneliai) ir uždengti dar 4-5 sluoksnelių tešlos pluoštu. Tai yra arba filo tešlos lapus perkirpti į dvi dalis, kurių viena eina į apačią, kitą į viršų, arba patiesti taip, kad ant vieno skverno įdarą paklojame, kitu užklojame. Kraštus užlankstyti. Įdaras nesikėsins niekur bėgti, bet šiaip, dėl tvarkos. Jei dar yra sviesto, nesukaišioti į tešlos tarpus, užmesti ant viršaus. Sviestu nepagadinsi!

Kepti 180C kol apskrus. (20-30 min)

Skanus ir karštas, ir atvėsęs.

2 thoughts on “Špinatų ir fetos pyragas

 • 2014/05/21 at 12:37
  Permalink

  Išduokite paslaptį iš kur perkat filo tešlą

 • 2014/05/21 at 17:52
  Permalink

  prieš 2 metus jos buvo TAU prekybos tinklo parduotuvėse, buvo pagaminta VIČI. Dabar aš pati nebematau, nors neypatingai ieškojau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *