Gaisrininkų pusryčiai

belgiški vafliaiten, kur radau šį vaflių receptą, jie vadinosi gaisrininkų pusryčiais. Ai, galėtų būti bet kieno pusryčiai, bet laikykim tai gera proga parašyti apie tai, kaip man patinka gaisrininkai. Nuo pat mažų dienų, kai ateidavau pas tetę į darbą, iki pat dabar, kai eidama ar važiuodama pro gaisrinę vos sprando nenusisuku, žiūrėdama į išorinę ramybę ir stalinės lempos šviesą valdymo posto lange.

Kartais jie kam nors išgelbėja gyvybę, tada gauna padėkos raštų, sulekia žiniasklaida, ir jų nuotraukos (neretai – nuo dėmesio sutrikusiais veidais) aplekia laikraščius ir internetus.

O kartais jie per visą budėjimą niekur neišvažiuoja. Verda barščius, remontuoja žarnas, blevyzgoja, užsidėję kvėpavimo aparatus ieško vienas kito tamsiame rūsyje, kablinėmis kopėčiomis lipa į treniruočių bokštą, sega skelbimų lentoje žinutes apie šernus, iškirptas iš laikraščių, vykdo begalinius normatyvus, miega… Nesvarbu, ką beveiktų, bet kiekvieną minutę pasiruošę. Jei reiks – išvažiuos. Ką reikės, tą padarys. Išgelbėti gyvybę – viens iš lengvesnių darbų.

Belgiški vafliai (su alumi)

2 puodukai miltų
0,5 arb. šaukštelio druskos
1 arb. šaukštelis kepimo miltelių
114 g tirpinto sviesto
1 kiaušinis
1/4 puoduko pieno
12 oz (apie 0,4 l) alaus

Sumaišyti miltus su druska ir kepimo milteliais.

Ištirpinti sviestą. (Jo kiekis 114 g atrodo keistai, bet orginaliame recepte buvo “1 lazdelė”, tai pavertus į gramus taip gaunasi). Kai praauš, įmaišyti kiaušinį ir pieną. Pradėti dalimis berti miltus. Kai bus pernelyg tiršta maišyti, pradėti pilti alų. (sunaudojau Old port ale, kurį taip ir nežinau, kas man atsiuntė.). Suberti visus miltus ir dalį alaus, išmaišyti, kad nebeliktų gumuliukų, tada supilti likusį alų.

Kepti storų belgiškų vaflių vaflinėje. Nuėmus, padėti ant grotelių. (Nuotraukoje sustatyti tik dėl vaizdo, nuėmus nuo vaflinės guldyti reikia).

Cukraus tešloje nėra, todėl skonis šiek tiek netikėtas savo nesaldumu. Galima užsipilti sirupo. Bet nebūtina, gardu ir taip. Man atrodo, alaus skonis jaučiamas, E. sako, kad nelabai. Labai teisingas minkštas traškumas.

Paskaitykite, ką apie belgiškus vaflius sako belgai.

Receptas iš: What to make a fireman for breakfast

2 thoughts on “Gaisrininkų pusryčiai

  • 2013/02/23 at 19:19
    Permalink

    Dar nepaminejei, kad tie gaisrininkai pro virtuves langa su ziuronais stebi autobusu stotyje autobuso laukiancias merginas. Ir taip pat nuziuri kas tranzuoja i Siauliu puse.

  • 2013/02/24 at 13:22
    Permalink

    oje, Vitalijau, visko tai tikrai neketinu išduoti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *