Belgiški vafliai – Alisos mamos receptas

belgiški vafliaiDar vis ieškom tobulo belgiškų vaflių recepto. Išsikvietėm tikrą belgę iš Briuselio, kad pamokytų. Na, jei tiksliau, tai neišsikvietėm, bet ji pati pas mus užsuko. Ji keliauja dviračiu aplink pasaulį. Kartu jos vyras, gerai nesupratau, ar jis baskas, ar ispanas, ir du vaikai. O juk kelias aplink pasaulį eina pro mano namus! Visi keturi narsieji dviratininkai sustojo pas mus nakvynės, tai mes Alisą kaip mat prirėmėm: matai mūsų naują vaflinę? Iškepk mum belgiškų vaflių!

Alisa paskambino į Briuselį savo mamai pasitikslinti recepto, paskui sumaišė tešlą ir vaflių iškepė, kol kitam kambary jos keturių metų dukrytė dūko su Ponu Didžiuoju Ekspertu, jos vyras ispanas, bet iš baskų krašto parpuolęs ant kelių, pasidėjęs ant grindų žemėlapį paišė savo šeimos maršrutą, o devynių mėnesių sūnus (gimęs jiems keliaujant per Boliviją), buvo prigulęs nusnūsti.

Aš vis dar tebeapstulbus nuo šių keliautojų drąsos, bet dabar apie vaflius.

Alisa samteliu užpila tešlos ant vaflinės ir makt ją apverčia aukštielnikai. Mūsų vaflinė tokiai akrobatikai nepritaikyta, apversta aukštielnikai atrodo šiek tiek nepadoriai, bet Alisa sako kad belgišką vaflį apversti yra būtina. E. iš karto supranta, dėl ko, aš suprantu palengva: kad tešla subėgtų į reljefą ir vaflis gautųsi gražus iš abiejų pusių.

Kepdama vaflius, Alisa sako, kad Belgijoje niekas nežaidžia su viena maža vaflinyte, jei jau kepa, tai susirikiuoja tris – keturias vaflines, be to visos didelės, ir kepa ant visų iškart. Vaflių receptų yra daug, skirtingi kepami priklausomai nuo metų laiko, ar skirti pusryčiams ar po pietų, ar iškart valgyti, ar pasiimti į kelionę ir tt.

Dar visai neseniai į Belgiją atvykdavo labai nedaug turistų iš užsienio,- pasakoja Alisa. Pavyzdžiui amerikiečiai pirma pas save Amerikoje įsicinkino kepti belgiškus vaflius, ir tik paskui pradėjo lankytis pačioje Belgijoje. Ir nustebo, kad ten vafliai valgomi tiesiog užbarstyti cukraus pudra, jokių ten plaktų grietinėlių, jokių ledų, jokių vaisių ar sirupų. O jie pas save Amerikoj belgiškus vaflius taigi valgė su visokiais priedais! Belgijai nieko kito nebeliko, kaip tik pakoreguoti belgiškus vaflius, kad jie atitiktų amerikonų susikurtą įvaizdį, todėl dabar kavinėse siūlomi vafliai su viskuo.

Iškepusius vaflius Alisa dėjo ant grotelių. Mes juos laaaabai skaniai valgėm. Taip pat ir jų dukra – ji pirmą kartą valgė belgiškus vaflius, nes kai su mama ir tete išvyko iš Belgijos į kelionę aplink pasaulį jai tebuvo dveji metukai.

Belgiški vafliai

 • 500 ml pieno
 • vanilės
 • 8 kiaušiniai
 • 250 g sviesto
 • 115 g cukraus
 • 500 g miltų
 • cukraus pudros užbarstymui

Pieną pašildyti su vanile. Puiku, jei yra vanilės ankštis, jei ne, tada su tokia vanile, kuri yra. Kiaušinių trynius išplakti su cukrumi. Sviestą ištirpinti ir leisti šiek tiek ataušti Viską sumaišyti ir įdėti miltų. Kiaušinio baltymus suplakti iki standžių putų ir įmaišyti į tešlą.

Kepti vaflinėje, ją apvartant.

Iškepusius dėti ant grotelių ir apibarstyti cukraus pudra.

dar vienas belgiškų vaflių receptas

15 thoughts on “Belgiški vafliai – Alisos mamos receptas”

 1. Taaip, čia tai bent šeimynėlė! Dalia, ar vaflinė paprasta, senoviška, su ilgom rankenom? Tėvų namuose radau savo vaikystės vaflinę, ją naudojom kepdami vaflius ant dujinės.

 2. Regis, niekur nedingsiu, teks dairytis belgiškų vaflių keptuvės. Koks įkvėpimas šitie pasakojimai 🙂

 3. tai kad ne, Alba, ne senoviška. Mums šitiek mirtinai prisireikė vaflinės, kad pirkom naują, elektrinę, kurios pavadinime buvo žodis “belgiški”.
  O gal ir toj senoviškoj gautųsi.
  Veronika, gal pasakyti, kur dairytis?

 4. Veronika, mes savo vaflinę pirkom internetu, nes norėjom keturkampių vaflių, o parduotuvėse buvo tik širdutinių. Pirkom iš NeRiba – šio tinklalapio dešiniame krašte mirguliuoja jų reklama.

 5. nu kaip skaniai išrodo tas Alisos vaflis, pilna burna seilių. Teks ir man palandžioti po NeRiba, ačiū už tikslingą reklamą. Bet jums ir sekasi, vien tik malonūs-geri-talentingi žmonės užsuka į svečius, ištisomis šeimomis. Kokį magnetą turite?

 6. isties geri receptai.O vafliu formu yra pirkti Tupperware firmoje.Labai geros ir patogios naudoti silikonines formos.As pati tokias naudoju.Super…

 7. Užsukau padėkoti Alisai ir jos mamai,belgams ir 7 ravioliams už superinius vaflius!!! Mamos dienos proga buvo iškepti ir pašlovinti iki trupinėlio..

 8. labai malonu rasti tokį atsiliepimą, kuris be to dar primena, kad seniai pati vaflius bekepiau

 9. Aciu uz superini recepta! Pagaliau radau belgisku vafliu recepta kuris nereikalauja 4-5 saukstu kepimo milteliu! Savo mazai seimai dariau puse kiekio ir gavosi super ir skanus tikri vafliai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *