Šokoladinis cukinijos keksas

Kartais persimetu žodeliu su žmogum, kurio internetinis vardas Keksas. Argi ne smalsu, kaip atrodo tie žmonės, kurie keksais pasivadina? Man smalsu, tai vieną kartą buvau nuvažiavus patikrinti. Važiavau dviračiu. 4 km iki Anykščių per geležinkelio pervažą tik kibuldinkšt ir prakiuro padanga. Bet jau taip visiškai absoliučiai susiplojo. O aš net pompos neturėjau. Važiavo pro šalį policininkai, aš juos sustabdžiau ir paprašiau pompos. Irgi neturėjo. Tada sustabdžiau keturis bachūrus ir pakeles šienaujantį traktorių, bet ir jie neturėjo pompos. Nors pademonstravo nuoširdžią užuojautą mano suplotai padangai, bet pompos neturėjo. Tada supratau, kad su pompa čia nieko nepadarysiu, nes jos niekas neturi, oi tai yra nes padanga susiplojus absoliučiai, tai nukeliavau į Anykščius ne ant dviračio, bet šalia dviračio. Apmaudu buvo dėl vieno dalyko – kelias visą laiką į pakalnę, o aš ne ant dviračio.

Anykščiuose yra labai šaunūs dviračių remontininkai. Linkėjimai jiems. (Ar mane skaito kas nors iš Anykščių?) Ir policininkams, važinėjantiems be pompų, linkėjimai. (Ar mane skaito kas nors iš policijos?) Ir žmogui, internete pasivadinusiam Keksu, linkėjimai. (Ar mane skaito kas nors iš keksų?)

Šis keksas yra žiauriai geras. Šokoladas jame labai ryškus, cukinija absoliuč slapta. Net pati jos iškeptame kekse neberadau, nors su akiniais žiūrėjau. Net žalios žievelės nė mažiausio pėdsako neberadau. Visa susišokoladino. Visiškai.

Šokoladinis cukinijos keksas

 • 150 g miltų,
 • 50 g geros kokybės kakavos miltelių,
 • žiupsnelio druskos,
 • 1 arbatinio šaukštelio sodos,
 • 120 ml bekvapio aliejaus,
 • 200 g cukraus,
 • vanilinio cukraus,
 • 2 kiaušinių,
 • 360 ml tarkuotos cukinijos,
 • 100 g juodojo šokolado.

Viename inde išplakame kiaušinius su cukrumi ir vaniliniu cukrumi. Įmaišome aliejų ir burokine tarka sutarkuotas cukinijas. Galima cukinijas tarkuoti su visa žieve, bet sėklų nereikia.
Kitame inde sumaišome miltus, kakavą, druską, sodą.
Vieno indo turinį sumaišome su kito indo turiniu. Šokoladą sulaužome gabaliukais, maždaug pusės centimetro dydžio.
Supilame į kepimo formą. 180 C, kepa apie valandą.
Paprastai ar pyragai iškepę tikriname juos padurdami, šitam keksui tokie testai netiks, nes patirpęs šokolado gabalėlis išvels peilį. Tai geriau žiūrim į laikrodį, po valandos sakom – basta.
Ištraukiam, ataušinam ir…
…čia tikrai iš cukinijos? Nu negali būti!

Bet jau koks geras keksas!!!

P.S. internetinis Žmogus-Keksas ne iš Anykščių.

16 thoughts on “Šokoladinis cukinijos keksas”

 1. O man buvo atradimas. Su moliūgu kai kokius esu bandžiusi, šokoladinio ne.

 2. Dkaito is Anyksciu, tikrai tikrai ir seiles rija, nes skanu skaityti…❤

 3. oi kaip seniai ta kelionė šalia dviračio į Anykščius buvo… O šiemet taip rimčiau ir nenumyniau niekur.

 4. Sveiki, Dalia,
  O gal įmanoma tą cukiniją kaip nors gramais įvardinti, o ne ml..? Nelabai aišku, kaip pamatuoti- ar laisvai sumetus, ar suspausti, o ir tokios smulkios “menzūrėlės” neturiu. Būčiau dėkinga, nes baisiai norisi išbandyti, kartu ir nors šiek tiek tas cukinijas apmažint… 🙂

 5. dažniausiai labai tiksliai cukinijos nematuoju, dedu maždaug…
  360 ml tai sakykim pusantros stiklinės. Ar suspaustos ar laisvos? Ujė, koks sudėtingas klausimas, nes nebeatsimenu, bandau įsivaizduoti. Turbūt specialiai nesuspausta, nes tarkuota cukinija nelabai būna laisvai sukritusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *