Šaltalankių žele su kamos ir maskarponės kremu

šaltalankio žele(Receptas ir nuotrauka iš nami-nami tinklaraščio. Iš gausybės receptų išrinkau šitą, todėl kad gražus, todėl, kad estiškas, ir todėl, kad su kama miltais, kurių prisiperkame keliaudami po Estiją, o paskui nebesugalvojame, kur dėti. (Estiškai vadinasi  Astelpajutarretis kama-mascarpone kreemiga)

4 porcijos

Šaltalankių žele su kamos ir maskarponės kremu

 • 125 g šaltalankių uogų (300 ml šaltalankių tyrės su vandeniu)
 • cukraus pagal skonį
 • 3 lapeliai želatino

Kama- maskarponės kremui

 • 250 g maskarponės
 • 2 šaukštai kama miltų
 • cukraus pagal skonį

Šaltalankių žele reikia 300 ml šaltalankių sulčių. Galite sultis pirkti, arba pasidaryti savo. Jei darysite, nuplaukite uogas (kelias pasilikite papuošimui), ir sutrinkite smulkintuvu. Nuspauskite per tankų audinį. Ant audinyje likusių šaltalankio tirščių užpilkite karšto vandens ir vėl nuspauskite. Taip kartokite, kol turėsite 300 ml sulčių. (Karštas vanduo padeda geriau išsisikirti sultims iš tirščių).
Želatinos lapelius keletui minučių pamerkite į šaltą vandenį. Tuo metu užkaitinkite apie 100 ml šaltalankio sulčių iki 70 C, tada nusausinkite ir nuspauskite išmirkytus želatinos lapelius ir įdėkite į užkaitintas sultis. Maišykite kol ištirps, tada supilkite likusias sultis, išmaišykite ir išpilstykite į desertines stiklines. Dėkite į šaldytuvą kelioms valandoms.

Kamos – maskarponės kremui suplakite maskarponę mediniu šaukštu arba elektriniu mikseriu iki purumo, įdėdami pagal skonį cukraus. Įmaišykite šaukštą ar du (pasikliaukite savo skoniu) kama miltų mišinio. Galite įdėti šiek tiek paprastos ar plaktos grietinėlės, kad kremas būtų lengvesnis.
Patiekite, šaukštu uždėję kremą ant žele, papuošę šaltalankio uogomis.

Versta iš  Sea-Buckthorn Jelly with Kama & Mascarpone Mousse

Apie Nami-Nami autorę Pille lietuviškai ir angliškai

10 thoughts on “Šaltalankių žele su kamos ir maskarponės kremu

 • 2012/11/24 at 00:43
  Permalink

  Jau beveik pagalvojau, kad ir iki Lietuvos kama atkeliavo… Deja. 🙁

 • 2012/11/24 at 01:16
  Permalink

  Visai ne deja, jau dabar taip visur parduotuvės suvienodėję, kad nebežinai nė ko iš kelionių lauktuvių vežti. Tai kai atrandi kokią nors kamą Estijoje, kokios pas mus nėra, tik apsidžiaugi…
  …prisiperki, parsiveži, tris kartus į jogurtą įsimaišai, o paskui nebežinai, ką daryt

 • 2012/11/25 at 23:27
  Permalink

  Atkeliavo, atkeliavo. BAF prodoje tikrai buvo, o sakė ir parduotuvėse jau yra. pati netikrinau, bet latvių kompanijos “Dobele” (kurie platina ir kama miltais) jau tikrai yra Rimi ir Norfose. Paieškokit, turėtų ir kama miltų būt.

 • 2012/11/26 at 10:18
  Permalink

  Na, kiek sykių vežiau kamos lauktuvių – niekas neįsikirto. Kamos šokoladą užskaitė, taip, o pačios kamos – ne.
  Šiaip tai visur naudoju, jei ką – į sausainius, į košes, į bandelių tešlą ar duoną. Kai tik norisi to “sausaininio” prieskonio. Berods, esu bėrus ir į salotas, bet nepamenu, kas ten man gavosi.
  Ka gi, bandysim ieškot, maž tikrai užvežė jau…

 • 2012/11/26 at 17:21
  Permalink

  Aš tai saviškių kamų niekaip neišbaigiu, Greičiau pabaigčiau, bent būtų priežastis dėl ko į Estiją važiuot, o dabar lyg ir noriu, bet lyg ir nieko nereik…

 • 2012/11/27 at 11:48
  Permalink

  Niu va, o aš kaip tik taupau, nes kita kelionė nusimato tik Liepą. Kaskart apsiperkam toj pačioj parduotuvėj (dažniausiai – dar ir tą pačią dieną ir valandą) visiems metams – http://goo.gl/maps/YxN66

 • 2012/11/27 at 12:15
  Permalink

  hmm… kasmet liepą į Estiją… ? O kaip norėč žinoti, ko

 • 2012/11/27 at 18:05
  Permalink

  oooo, Mišraine… supratau, kad kai pagaliau parašysiu receptą, pavadinimu “Žiemgaliai prieš Livonijos ordiną”, tai galėsiu jį dedikuoti Mišrainei

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *