Kava su pieno puta

kava su pieno putaKapučino kava nuo latte skiriasi pieno proporcijomis. Mano persona proporcinga tik kalbant apie figūrą (nes mano viršsvoris pasiskirstęs per visą kūną tolygiai), o kai reikia tikslių produktų santykių, pasiduodu. Svarstykles ar matavimo indus naudoju retai.

Todėl negaliu rašyti į antraštę, ar čia latte, ar kapučinai, ar išvis jėzuitai kokie nors. Čia tiesiog kava su pieno puta, kurios proporcijos šiandien tokios, o rytoj kitokios.

Suplakti pieno putai naudoju tokį indą, nors jis turi vieną trūkumą, paskui parašysiu kokį. (jeigu aiškiai nesimato, tai čia tas paprasčiausias french press – kavos ar arbatos tirščiams nuspausti. Tik svarbu, kad būtų su tankiu metaliniu tinkleliu)

kava latte

pienas kavaiįpilu šiek tiek pieno, jis yra pašildytas, bet ne verdantis. Naudoju 3,5 riebumo, nežinau ar su bet kokiu pavyktu, bet su tokiu – puikiai. Ir su sieteliu makačiolinu aukštyn žemyn. Neįtikėtina, bet jis priputoja pilnas!

kava su pienuKava turi būti stipri ir be tirščių. Išsiverdu itališkame espresso kavinuke. Man patinka į stiklinę pirma įpilti pieną, o tik paskui kavą, kuri prasiliurlinusi skylutę pieno putoje vistiek nubėga į pirmą aukštą. Puta gana tvirta, cukrus ant jos išsilaiko.

kava latteIndo, kuriame plaku pieną trūkumas tas, kad sietelis nenusispaudžia iki pat apačios, sustoja likus apie 1 cm nuo dugno. Jei pripilu 2 cm pieno, putojimo veiksme dalyvauja tik viršutinė jo dalis. Nežinau, ar visi indeliai tokie būna, bet dabar jei tektų pirkti kitą, atkreipinėčiau dėmesį.

9 thoughts on “Kava su pieno puta

 • 2013/08/03 at 22:06
  Permalink

  taigi nebūtinai tokį pūstą. Pilni prekybcentriai, ir net nebrangių. Tik koštuvėlis turi būti ne su plastiko grotelėmis, o su smulkiu metaliniu tinkleliu.

 • 2013/08/03 at 22:49
  Permalink

  A, o aš kažkaip pagalvojau, kad tas pūstums ne šiaip sau…

 • 2013/08/13 at 16:41
  Permalink

  Juk čia arbatos “virduliukas” 🙂 kai perki arbatžoles (ne pakeliuose) sumeti jų truputį į tą indelį, užpili vandeniu ir paskui “nusijoji” 🙂 ir persipili į puoduką.. tada geri tik arbatą bet neapsivalgai arbatžolių.. 🙂

 • 2013/08/14 at 13:41
  Permalink

  taip, Greta, čia tas. Man buvo atradimas, kad juo pieno putą galima plakti

 • 2015/05/02 at 23:17
  Permalink

  O kas cia per “kolba” tokia stebuklinga?:))

 • 2015/05/05 at 21:56
  Permalink

  gi parašyta – french press

 • 2015/08/26 at 11:43
  Permalink

  O kaip ačiū už idėją, kaip tą pieną taip gerai suplakti, iki šiol vargdavau su blenderiu uždėjusi kiaušinių/ tešlos plakimo antgalį, bet putos ne tiek daug gaudavosi, o skysto pieno likdavo nemažai. Bet pastebėjau, kad riebesnis pienas daug geriau susiplaka ir puta stipresnė būna, tai naudoju tik 3,5 arba kaimišką. O daugiau visą taip pat darau, nors šiaip juodos kavos negeriu, bet su daug pieno putos man yra labai skanu, dar tą puta cukrumi vos vos pabarstau ir kabinu šaukšteliu 🙂
  Labai ačiū už tokiu puikius receptus ir nuotaikingus jų aprašymus 🙂 žaviuosi Jumis.

 • 2015/08/28 at 12:40
  Permalink

  Indre, ačiū 🙂
  čia irgi deja lieka skysto pieno, nes sietelis sukonstruotas iki dugno nenusispausti, bet šiaip jau neblogai čia gaunasi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *