Pyragėliai su grybais (šampinjonais) – receptas virtuvės naujokui

pyragėliai su šampinjonais

Jei tavo mama rašo kulinarinį blogą, reiškia tu visad gauni labai skaniai valgyt? Ot ir ne! Reiškia tu gana dažnai gauni valgyt… keistai. Mama su fotiku kraiposi apie lėkštę su svogūnų pyrago gabalu, o tau belieka pačiam keptis sumuštinius. Pasiseka, jei kartais ant petelnės randi paruošto grybų įdaro – tada gali pats susikonstruoti pyragėlių.

Anksčiau jiems patikdavo tik pyragėliai su grybais virti aliejuje, o tokiems man retai atsirasdavo ūpas. Įdarui naudodavau tik miško grybus. Dabar padarytos nuolaidos iš abiejų pusių – jie jau sutinka, kad pyragėliai būtų iškepti orkaitėj, o man jau pavyksta padaryti įdarą iš šampinjonų, kurių sezonas nesibaigia ištisus metus.

Pyragėlių su grybais receptas

  • pakelis mielinės sluoksniuotos tešlos
  • 300 g šampinjonų
  • 1 svogūnas
  • 1 morka
  • 2 šakštai aliejaus arba gabalėlis sviesto
  • druskos, pipirų

Pasidedame tešlą ten, kur ji turi perspektyvą atšilti. Ant keptuvės užpilame aliejaus, pašildome ant nedidelės ugnies ir suberiame smulkiai supjaustytus svogūnus. Kepiname ant nedidelės ugnies pamaišydami kol pasidaro skaidrūs. Suberiame tarkuotas morkas ir toliau kepiname maišydami. Gali būti, kad morkos sugers visus riebalus ir pasidarys visiškai sausa – nepilkite be proto riebalų, geriau užbarstykite druskos. Tada morkos išskirs sultis ir pradės jose troškintis. Suberkite gabalėliais supjaustytus šampinjonus. Jie irgi paleis sulčių.

Nuplautus grybus pasidedu ant lentutės ir dideliu peiliu supjaustau į bele kokios formos gabaliukus.

Svogūnai, morkos ir grybai su druska troškinami ant keptuvės. Maišyti nebūtinai nuolat, bet laikas nuo laiko. Po kurio laiko atsiras skysčio, bet kaitinant jis išgaruos. Maždaug tuo metu, kai nebeliks skysčio, įdaras jau ir bus gatavas. Paragaukite. Ar užtenka druskos? Galima užberti šiek tiek juodų maltų pipirų. Palikite įdarą atvėsti.

Recepte parašiau, kad reikia 300 g grybų, bet čia labai apytikslis skaičius. Viens dalyks, aš pati niekad tiksliai nesveriu. Kits dalyks – įdaro kiekis priklauso nuo jūsų sugebėjimo jį uždaryti į pyragėlius. Galima daryti viena megapyragėlį – į visą tešlą sudėti visą įdarą. O jei tešla bus supjaustyta gabaliukais, tai kuo mažesni tie gabaliukai, tuo mažiau įdaro tegalės įdėti (kalbu apie bendrą kiekį). Jei sluoksniuotos tešlos lakštelis bus pjaustytas į tris dalis, ant kiekvieno iš jų reikės maždaug šaukštelio įdaro.

Apie sluoksniuotą tešlą – ją galima pakočioti kočėlu, bet negalima suspausti į gniutulą ir minkyti, todėl geriau rinktis tokias formas, kad neliktų nuopjovų – kvadratukus ar trikampius. Mes naudojome sluoksniuotą mielinę tešlą – galima ir bemielę.

Įkatiname orkaitę iki 180C. Skardą su pyragėliais kišame į orkaitę, kai ji jau būna įkaitusi. Kada pyragėliai iškepa, pasimato iš jų išvaizdos. Trunka 12-20 minučių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *