Porų ir bulvių sriuba su lašiša
Vakar ant šaldytuvo durelių su magnetuku prispaudžiau trečios vietos diplomą – nors per dieną planavau nuveikti šiokių tokių darbų, gavosi taip, kad po pietų staigiai sulaksčiau į tokias varžybas, komandos neturėjau, tai prisijungiau prie gražesnės, bendrom jėgom nurovėm trečią vietą, bet įdomiausia, kad to diplomo dar niekas nepastebėjo. Ponas Didysis Ekspertas galvoja, kad kaip naminė moteris visą šeštadienį namie sėdėjau, cha! Dabar žinau, kur geriausia vieta slėpti informaciją – ant šaldytuvo durelių. Planuoti darbai liko nepabaigti, o jei tiksliau, tai net nepradėti, ai, tai gal ir nebepradėsiu…
Maisto blogerių grupėj užmačiau aptarimą – skanu ar neskanu porų ir bulvių sriuba. Ten ji vadinosi kažkaip prancūziškai ir ją priklausė valgyti šaltą. Teoriškai apgalvojau ir nusprendžiau, kad man turėtų patikti, o patikrinus praktiškai įsitikinau – akurat. Tik mes susrėbėm šiltą. Visą. Šaltos aš jos neįsivaizduoju.
Trinta porų ir bulvių sriuba
- 1 svogūnas
- 30 g sviesto
- 1 nemažas poras
- 3 bulvės
- 0,7 l vandens
- druskos
- sriubos prieskonių
- muškato riešuto
- 1 stiklinė riebios grietinėlės
- keli maži gabaliukai rūkytos lašišos
Susmulkinu svogūną, pakepu svieste kol pasidaro skaidrus. Sudedu griežinėliais supjaustytą porą – ir baltą, ir šviesiai žalią dalį, atmesdama tik tas lapų dalis, kuris pernelyg žalios ir grubios. Suberiu kubeliais supjaustytas bulves. Druskos. Vandens. Verdu. Kai beveik išvirę, įberiu prieskonių mišinio (man patinka chimi churi). Kai visai išverda, įkišu smulkintuvą. ir viską sutrinu į tyrę. Supilu grietinėlę – aš naudoju 35 proc., jei naudotumėte liesesnę, gal jos reiktų daugiau, arba virti ne vandenyje, o sultinyje. Su grietinėle dar užkaitinu ir viskas. Įpylus sriubos į lėkštę, užbarstau rūkytos lašišos draiskanėlių, dar kokią poro skiautelę, muškato riešuto. Dar tiktų skrudinto batono kubeliai.
Nu man atrodo tokia sriuba galėtų tik vienu atveju nepatikti, jei esate visiškas išankstinis trintos sriubos priešas.
Porų sriuba – netrinta, gabaluotoji versija.
Šita prancūzė ir karšta, ir šalta yra valgoma, priklausomai nuo metų laiko 🙂
žinai kodėl neįsivaizduoju šaltos – nes rūgštumo ji neturi.
Pingback: Porų sriuba | Septyni virtieniai
Pingback: “Septyni virtieniai” nukovė taurę!!! | Septyni virtieniai