Žalia varškė

Pernai rudenį Ponui Didžiajam Ekspertui buvo užėjęs kasimo azartas – tas pakraštys už agrastų, kur visada dilgėlių galėdavau pasiskinti, dabar idealiai sutvarkytas. Garšvų plotelis, dėl kurio visuomet Ponas nervavosi, išsinaikino pats. Bet vistiek nėra taip, kad žolių nerasčiau. Tik toks jausmas, kad viskas šiek tiek per greitai auga ir žydi. Reiks tuputį prisukti šildymą, kad sulėtėtų. Jei pastarosiom dienom orai atvės, neburbėkit – tai žydėjimo pristabdymui, kad daugiau pastebėti spėtume.

  • 200 g varškės
  • 2 saujos dilgėlių, garšvų, balandų, žliūgių, kiaulpienių – ko rasite
  • sauja česnakų laiškų
  • druska
  • 3-4 šaukštai gero aliejaus

Visos kitos žolės nelabai svarbu kokios – ar daugiau vienų ar kitų, ir jei kurios nors nėra, nesvarbu… Bet česnakas eina atskira eilute, nes yra svarbus! Šiaip jau jis yra ne lapinė daržovė, bet pavasarį jo laiškai dar pakankamai švelnūs, kvapas tikras česnakinis, o žalia spalva graži.

Žoles nuplaunu, nuvarvinu. Viską sudedu į smulkintuvą ir gerai prasuku. Aliejaus dedu dėl papildomo vitamino ir dėl švelnesnės konsistencijos, dedu tiek, kad gaučiau tokį minkštumą, kokio noriu.

Paskui visi tepame ant skrebučių, paskui visiems atsibosta, tai atvažiuoja Kar. iš subaigia tepti.

6 thoughts on “Žalia varškė

  • 2012/05/03 at 11:33
    Permalink

    Netikiu. Garšvos išsinaikino pačios? Nu nebūna taip, neįmanoma. 😀

    Vakar išgirdau įdomų variantą, kad su dilgėlėm išeina skanūs blynai, šiandien eksperimentuosiu. Kaži, kaip geriau – ar maišyt į tešlą, ar patroškint ir vyniot į lietinius, kaip špinatus?

  • 2012/05/03 at 12:28
    Permalink

    garšvos buvo tarp aviečių, kur retsykiais mes žemę kedendavom ir bandėm jų šaknis išrankioti. Niekaip. Tik apsidžiaugia, kad joms žemę papureni ir bujoja. Avietes iškėlėm kitur, vietą leidom bele kuo užaugti, tai tas bele kas garšvas išstūmė visiškai.
    Tai vakar varianto su blynais iki galo neišklausei – kad blynai su dilgėlėm girdėjai, o kokioj bažnyčioj – nežinia? Aš blynų nesu kepusi, bet kiaušinienę tai esu. Jei daryčiau blynams įdarą, ko nors dar maišyčiau į troškintas dilgėlės – varškės arba ryžių arba brynzos.

  • 2012/05/03 at 14:02
    Permalink

    Mhm, aš taip tikėjaus, kad garšvas pakalnutės nuguls, bet jos kažkaip susikooperavo, ir dabar baigia man rūtas išsmaugt bendrom jėgom, rupūžės neraliuotos… Šiaip tai sunku patikėt, kad yra piktesnė žola, man garšvos nuo vaikystės MonstrasNr.1

    Tai vat, kad nenuklausiau – lygiagrečiai kitą ausim kitą pokalbį ciokinau. Man irgi atrodo, kad geriau įdarą su kuo riebesniu maišyt, nes grynos dilgynės gerklą džiovina (įsitikinau tuo, kai klubiokai neatsiklausę sriubai skirtą šoninę suputo – patys paskui kosėjo valgydami).

  • 2012/05/03 at 18:10
    Permalink

    Tikrai ne per greitai auga ir žydi, anaiptol, lėčiau. Kaune jau dauguma medžių su lapais, labai vešlios pievos ir žydi visos pienės ..

  • 2012/05/04 at 18:19
    Permalink

    Jei norit dar lėčiau, važiuokit prie jūros. Ten medžiai be lapų, nors pievos ir žalios, bet pienės žydi toli gražu dar ne visos 🙂
    Aš dilgėles pašutinus sutrinčiau ir įmaišyčiau į tešlą. Gautųsi gražiai žali blynai. O įdarui reikia rinktis skanesnius dalykus 🙂

  • 2012/05/05 at 11:10
    Permalink

    o jei norit dar lėčiau, važiuokit į Estiją…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *