Flambe

Šiemet cibuliukus pardavinėja po 30 litų už kilogramą, bet jų vistiek niekur nėra. Aš tai net jei rasčiau, už tokią kainą nepirkčiau. Ne tame reikalas, kad išleidus 30 litų labai nubiednėčiau, nu bet jausmas toks, kad labai neteisinga ši kaina. Mano visas organizmas sukyla, čia gi ne koks sūris su mėlynu pelėsiu, o cibuliukai sodinukai viso labo, be to gana stambūs, o tai reiškia, kad kilograme štukų nedaug.

Ma juos pekla tuos cibuliukus, vakar virtualiai tyrinėjau Saaremų salas ir labai į jas užsinorėjau. Reik traukti į planą.

Paplotis flambe

 • miltų
 • druskos
 • rūkytų lašinukų
 • didelių svogūnų
 • fermentinio sūrio

Užminkyti tešlą iš miltų, druskos ir vandens. Suvynioti į maistinę plėvelę ir palikti valandžiukei.

Per tą laiką smulkiai supjaustyti gabaliuką rūkytų lašinukų ir plonais žiedais arba “sparnais” supjaustyti svogūną. Sparnai – tai ploni griežinėliai su viename gale išlikusiu sukibimu, tuo, kur būna prie šaknies. (Nežinau, ar jie rimtai vadinasi sparnais, ar čia aš ką tik sugalvojau).

Tešlą iškočioti plonai plonytėliai. Ant viršaus užberti lašinukų kubiukų, išdėlioti svogūną ir šiek tiek užmėtyti sūrio – plonais gabaliukais arba tarkuoto. Žinoma, kad su skirtingu sūriu bus skirtingas skonis, bet daugmaž visi variantai bus geri. Pabarstyti provanso žolelių mišiniu arba picos prieskoniais.

Orkaitė turi būti labai karšta, apie 250C, ir kepa jis trumpai – apie 10 min.. Pasimato iš paviršiaus, kai jau būna iškepęs.

Nepaisant visiško sudėties paprastumo, rezultatas gaunasi labai geras. Lašinukai nuo karščio ištirpsta ir jų beveik nebesimato, bet aromatas pasklinda labai puikiai, be to riebaliukas duoda tešlos traškesį.

Pjauti nepatogu, patogiau atsikirpti žirklėmis arba atsilaužti. Nu tikrai, geras gaunasi. Ypač jei lašinukai naminio rūkymo.

4 thoughts on “Flambe

 • 2011/05/30 at 23:09
  Permalink

  imu šitą puikų flambe. net užsimerkusi jaučiu, kad geras 🙂 užuodžiu…

 • 2011/06/20 at 20:51
  Permalink

  antrus metus svogūnų pasėju. Pernai anksti, į dėželes, paskui kankinau neišpikiavusi, nes atrodė siūlų siūliukai – ką ir kaip ten pikiuot ? Ledva gyvus sukaišiojau lysvėsna tarp visokių kitokių dalykų – ir ką, užaugo skaniausi svogūnai :D. Šiemet tiesiog šiltnamy išbarsčiau porą pakiukų – auga, klesti. Pakiukai papigiai, ne iš Scheteligo. Tai čia ne į temą būsiu pasisakius.

 • 2011/06/20 at 21:38
  Permalink

  kai pasivadini vardu Šiaip, viskas ką beparašytum pasidaro į temą :).
  Aš irgi iš sėklų svogūniukų prisėjau, nepikiuoju, iškart į daržą retai barstau.
  Beje, jau Saremos saloj pabuvojau, ir Muhu saloj. Dabar jau jokiu būdu nebesakysiu “Saremų salos”, nes tas yra netiesa. Sarema yra viena. Graži. Kai buvojau, visa kvepėjo alyvom ir konvalijom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *