Pudingas Marytės vonioje
Laiškas: Sninga pelenais… dega pusdykumė kažkur aplink Capilla, ryte atrandi kiek juodą žemę, nes užnešė pelenų. Kvėpuoji kiek rūkytu oru, vat tokios naujienos. Pavasarį tradiciškai praūžia vienas uraganas Santa Rosa – šventoji Rožė. Pro visus langų, durų plyšius į vidų prinešė pelenų. Lietaus jau kokie du mėnesiai nebuvo, dėl to pavasariškos žalumos nėra, vis pilka, gelsva… Tik vietom, kur prateka požeminiai vandenys, matosi medžiai gležna žaluma pasipuošę. Žydi abrikosai, slyvos, migdolai, uosiai ir dar keletas medžių. Gražu. Orai šilti, galima sakyti, net karšta, tik vakare kiek vėsiau. Čia saulė labai stipri. Turiu draugą, kuris cigaretei prisidegti naudoja akinių stiklą.
Duonos/bulkos/batono pudingas
- 400g baltos duonos(arba bulkos)
- 450g cukraus
- 1 l Pieno
- 6 Kiaušiniai
- razinos/semkes/riešutai – paskaninimui kiek nori ir vis kita ko tik prigalvosi
1. duoną supjaustai plonai/trupiniais.
2. pakaitini pieną su 200g cukraus
3. ant duonos užpili karštą pasaldintą pieną ir palieki kol atauš.
4. keptuvėj kepini 250g cukraus kol paliks skystas, tada iškart pili į formą ir visaip vartai, kad visi bortai butu ap-karamelizuoti.
5. i duonos,pieno ir cukraus mišini sukali kiaušinius ir paskaninimus. gerai sumaišai ir drebi į formą.
6. Paguldai formą į “Marytes vonią ty forma turi būti apsemta vandeniu – ty, turi būti didesnėj formoj.
7. kepi maždaug 200-220°C temp apie 90min
Mano komentaras toks: man su Marytės vonia nebuvo visai aišku, kur ir kaip į ją pudingą guldyti, todėl paprasčiausiai iškepiau orkaitėje. Nuotraukose pudingas ne iš Marytės vonios, o iš orkaitės. Viską, kas surašyta recepte, dalinau iš 3, net ir kepimo laiką. Į pieną įdėjau dar vanilinio cukraus. Kai sutrupinau batoną į pieną, atrodė apgailėtinai, visai nepanašu, kad kas nors gero galėtų gautis, bet nusprendžiau pusiaukelėj neapsigalvoti, o daryti ir žiūrėti, kas bus toliau.. Kepdamas pudingas gražiai išsipūtė, bet taip ir galvojau, kad paskui subliukš… subliuško… Bet vistiek gavosi labai skanus, ypač tas, į kurį dėjau razinų. Su šaukšteliu iškabinau iš indelio. Paskui iškabinau ir iš kito indelio, į kurį razinų nebuvau dėjusi.
Man atrodo sugedo mano svarstyklės, nei iš šio, nei iš to 2 kilogramais parodė manęs daugiau. Negali būti!
ta “marytės vonia”, kaip suprantu, yra vadinama “vandens vonelė”- kepimo indą su tešla reikia dėti į kitą, didesnį kepimo indą, pripiltą vandens tiek, kad apsemtų tą mažesnįjį. http://www.flickr.com/photos/benfest/2458820334/ va kaip tai atrodo : )
Geras pavadinimas 🙂 intriguojantis.
taip, tai garų vonia. Patirpinti sviestui ar šokoladui tai žinau kaip naudoti, o pudingą kaip įguldyti nežinau. Ar turi pudingo dugnas būti pasikėlęs? Ar reikia uždengti?
Pudingo formos dugnas ir šonai turi mirkti vandeny, tiesiog įstatai į didesnę formą su vandeniu ir pašauni orkaitėn. Dengti nedengiu niekad.
Skanu 🙂
jau man ir laiško autorius paaiškinimus atsiuntė, tik pati dar neišbandžiau:
“va apie marijos vonia. jo, sokolada ir sviesta taip pat kaitina marijos vonioj. bet siam daiktui reik sukonstruot kitaip. mes naudojam auksta bleka, i vidu patupdau viena kita pagaliuka, kad forma nesiektu dugno. Is esmes forma su pudingu turi but apsemta mazdaug iki puses. forma kuria turim – spec formike pudingui ir taip pat naudojama duonai (forminei duonai).”
Pingback: Arroz Salvaje con verduras – ryžiai su daržovėmis | Septyni virtieniai